Bitcoin 11 bin 831 Dolarla Rekorunu Yeniledi

Bitcoin yeni bir rekora daha imza atarak bugün 11 bin 831 dolar seviyesine ulaşarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Bitcoin 11 bin 831 Dolarla Rekorunu Yeniledi

Bitcoin yeni bir rekora daha imza atarak bugün 11 bin 831 dolar seviyesine ulaşarak yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

04 Aralık 2017 Pazartesi 09:08
173 Okunma
Bitcoin 11 bin 831 Dolarla Rekorunu Yeniledi

Dijital paralar değerlerini günden güne arttırarak insanların yatırım yönlerinin değişmesini sağlıyor. Altın, döviz, borsa yatırımcıları artık kripto paralara yönelerek günümüz dünyasının kazandırdığı dijital paralara yatırımlar sağlıyor. Bitcoin fiyatlarında son bir yılda büyük bir yükseliş görülürken, son bir hafta içerisinde değerini 11 bin dolar yaptığı görüldü. Büyük çıkışlar yaşadığı gibi inişlerde yaşayan bitcoin 11 bin doların ardından 9 bin dolar seviyesine geriledi ve daha sonra dengede kalmayı başardı.

Yatırım yapan kişiler bu iniş çıkışları fırsata çevirerek kısa sürede büyük kazançlar sağlamak için yatırımların bu yönde yapmaya başladı. Bitcoin günden güne kendi rekorunu kıran bir para olmayı başardı.

Ekonomistlerden gelen eleştirilerde, bitcoinin balon olduğu yönünde açıklamalar yapılsa da bugün en yüksek değere ulaşarak 11 bin 831 dolar seviyesine çıkarak kendi rekorunu da kırmış oldu.

Piyasa içerisinde çok fazla alım satımı yapılırken şu an ki değeri 20 milyar dolar seviyesinde görünüyor. Birçok alt coinler de bulunuyor.

Uzun bir süredir piyasada olan dijital paralar son bir yıl içerisinde adından söz ettirirken bunda etkili olan en önemli faktör hızlı sıçramaları oldu. Son dönemdeki yükselişinin sebeplerinden birisi olarak da CME’nin Bitcoin vadeli kontratlarını işeme açacağını duyurması ile gerçekleşti. CBOE’nin de dijital para bitcoinin vadelileri için başvuru yaptığı duyumları değerini giderek arttırmasını sağladı.

2017 yılının ilk ayında 1000 dolar olan bitcoin yıl içerisinde kendisini 11’e katlayarak 11 bin dolar seviyesine çıktı.

Son Güncelleme: 04.12.2017 10:01
Anahtar Kelimeler:
BitcoinDijital ParaKripto
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.