Avrupa Piyasaları Yükselişini Sürdürüyor

Avrupa piyasalarının yeni işlem gününe değer kazancıyla başladığı görülüyor.

Avrupa Piyasaları Yükselişini Sürdürüyor

Avrupa piyasalarının yeni işlem gününe değer kazancıyla başladığı görülüyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe 17:00
70 Okunma
Avrupa Piyasaları Yükselişini Sürdürüyor

Avrupa piyasalarının yeni işlem gününe değer kazancıyla başladığı görülüyor. Son ulaşılan verilere göre ilerleyen saatlerde de bu yükselişin sürdüğü belirleniyor. Buna göre Almanya’nın DAX endeksinin yüzde 0,61 oranında yükseliş kaydettiği görülürken, Euro Stoxx 50 endeksinde de yüzde 0,44 oranında yukarı yönlü ilerleme görülüyor.

Avusturya ise ATX endeksi ile yüzde 0,22 oranında değer kazanımı yaşıyor. Belçika’nın yukarı yönlü seyrinin ise BEL 20 endeksinde yüzde 0,70 oranında gerçekleştiği görülüyor. FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinin yükselişinin yüzde 0,46 oranında olduğu belirlenirken, Fransa CAC 40 endeksi ile yüzde 0,51 oranında değer kazanıyor. Hollanda ise AEX endeksindeki yüzde 0,18 oranındaki yükselişi ile hisseleri değer kazanan Avrupa ülkeleri arasında yer alıyor.

Son olarak İspanya’nın IBEX 35 endeksi ve İtalya’nın FTSE MIB endeksinin sırası ile yükseliş ve gerileme yaşadığı izleniyor. İspanya yüzde 0,68 oranında yükseliş izlerken, İtalya FTSE MIB endeksinde yüzde 0,26 oranında değer kaybı yaşıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.