Avrupa'nın Büyük Endeksleri Düşüş Seyri Gösteriyor

Avrupa piyasalarında bugün büyük endekslerde yükseliş hâkim görülüyor.

Avrupa'nın Büyük Endeksleri Düşüş Seyri Gösteriyor

Avrupa piyasalarında bugün büyük endekslerde yükseliş hâkim görülüyor.

14 Mart 2018 Çarşamba 12:27
145 Okunma
Avrupa'nın Büyük Endeksleri Düşüş Seyri Gösteriyor

Avrupa piyasalarında bugün büyük endekslerde yükseliş hâkim görülüyor. Almanya’nın en büyük endekslerinden DAX ve Euro Stoxx 50 endekslerinin son verilere göre sırasıyla yüzde 0,27 ve yüzde 0,31 oranında değer kazandığı kaydedildi. Avusturya’nın ATX endeksi ise yüzde 0,23 artarken Birleşik Krallık FTSE 100 endeksi yüzde 0,31 artış kaydetti. Danimarka’nın OMXC 20 endeksinin artışı ise yüzde 0,34 oranında. Fransa’da da CAC 40 endeksi yükseliş gösteren endeksler arasına girdi ve değer kazanım oranı yüzde 0,26 olarak kaydedildi. İtalya’nın FTSE MIB endeksi ise yüzde 0,34 oranında arttı. Bununla beraber, Belçika’nın BEL 20 kodlu endeksinin yüzde 0,69 oranında düşüş kaydettiği, Hollanda’nın ise yüzde 0,73 oranında azaldığı, İspanya’nın ise IBEX 35 endeksinin yüzde 0,13 oranında düştüğü görülüyor.

Avrupa Piyasalarının Euro’nun dün itibari ile tırmanışının aksine düşüş kaydetmesinin, Avrupa Merkez Bankası’ndan yapılacak olan açıklamaya kadar devam edeceği ön görülüyor. Avrupa Birliği’ne bağlı üye 28 ülkenin maliye bakanları bugün Brüksel’de zirve gerçekleştiriyor. Toplantı sonrası piyasaların ve Avro bölgesinin sanayi üretiminin piyasalara yansıması merakla beklenecek. Son olarak güne satış ağırlıklı başlayan Avrupa borsalarının günü yoğun gündem nedeni ile hareketli geçireceği düşünülüyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.