Avrupa Endekslerinde Gün Boyu Yükseliş Hakim Oldu

Avrupa borsaları işlem gününü yükselişle sürdürüyor.

Avrupa Endekslerinde Gün Boyu Yükseliş Hakim Oldu

Avrupa borsaları işlem gününü yükselişle sürdürüyor.

24 Temmuz 2018 Salı 16:19
116 Okunma
Avrupa Endekslerinde Gün Boyu Yükseliş Hakim Oldu

İşlem gününe yukarı yönlü bir seyirle başladığı kaydedilen Avrupa borsalarının günü yükselişle sürdürdüğü kaydediliyor. Son güncellenen endeks verilerine göre ise Almanya’nın DAX endeksinin yüzde 1,54 oranında an itibari ile yukarı yönlü seyir izlediği görülürken, Euro Stoxx v50 endeksinde bu oranın yüzde 1,07 olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Avusturya ise ATX endeksinde yüzde 1,92 oranında yükselişle günü sürdürüyor. Belçika’nın BEL 20 endeksinin kaydedilen an itibari ile yükselişinin yüzde 0,92 oranında gerçekleştiği belirlenirken, Birleşik Krallık FTSE 100 endeksinde bu oranın yüzde 0,86 olduğu görülüyor.

Fransa ise CAC 40 endeksinde yüzde 1,15 oranında değer kazanımı yaşarken, haftanın ikinci gününde gün sonuna doğru Hollanda’nın AEX endeksinin yüzde 0,63 oranında ilerlediği belirleniyor. İspanya ise IBEX 35 endeksinde yüzde 0,78 oranında değerlenirken, İtalya’nın FTSE MIB endeksinin izlediği yükselişin yüzde 0 ,93 oranında olduğu öğreniliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.