Avrupa Borsaları Yükselişte

Avrupa borsalarının Cuma gününü yükseliş ağırlıklı sürdürdüğü belirleniyor.

Avrupa Borsaları Yükselişte

Avrupa borsalarının Cuma gününü yükseliş ağırlıklı sürdürdüğü belirleniyor.

25 Ocak 2019 Cuma 12:49
59 Okunma
Avrupa Borsaları Yükselişte

Avrupa borsalarının haftanın son işlem gününde ve gün ortasında yükseliş ağırlıklı bir seyirle işlem görmekte olduğu kaydediliyor. Son güncellenen verilere göre ise Almanya’nın DAX endeksinde yüzde 1,23 oranında yükselme olduğu öğrenilirken, Euro Stoxx 50 endeksinin ise yüzde 0,90 oranında değer kazandığı yaşadığı bilgisine ulaşılıyor.

Avusturya ise ATX endeksinde yüzde 1,01 oranında yukarı yönlü bir ivme kaydedildiği görülürken, Belçika’nın BEL 20 endeksinin yüzde 0,80 oranında ilerlediği belirleniyor. FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinin yüzde 0,25 oranında değerlendiği tespit edilirken, Fransa’nın CAC 40 endeksinin yüzde 0,71 oranında artış yaşadığı izleniyor.

Hollanda ise AEX endeksinde yüzde 0,62 oranında yükseliş yaşıyor. İspanya’nın IBEX 35 endeksi yüzde 0,31 oranında yükselirken, İtalya’nın FTSE MIB endeksindeki değerlenmenin yüzde 0,60 oranında olduğu görülüyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.