Avrupa Borsaları Yükselişe Geçti

Avrupa borsalarında hisselerin yeni işlem gününe satış ağırlıklı başladığı görüldü.

Avrupa Borsaları Yükselişe Geçti

Avrupa borsalarında hisselerin yeni işlem gününe satış ağırlıklı başladığı görüldü.

15 Mayıs 2018 Salı 15:14
76 Okunma
Avrupa Borsaları Yükselişe Geçti

Avrupa borsalarında hisselerin yeni işlem gününe satış ağırlıklı başladığı görüldü. İtalya açılışta yükseliş izlerken diğer Avrupa piyasalarının aşağı yönlü seyir izlediği kaydedildi. Son ulaşılan verilere göre Almanya’nın DAX endeksinin yüzde 0,16 oranında şu anda yukarı yönlü seyir izlediği görülürken, Euro Stoxx 50 endeksinin yükselişinin yüzde 0,13 oranında olduğu bilgisine ulaşılıyor. Avusturya ise ATX endeksi ile yüzde 0,64 oranında değer kazanan endeks oldu. Belçika’nın BEL 20 endeksinin ise yüzde 0,23 oranında aşağı yönlü seyir izlediği görülürken, FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinde yüzde 0,46 oranında ilerleme yaşanıyor.

Fransa ise CAC 40 endeksinde yüzde 0,37 oranında yukarı yönlü ivme kazanmış görünüyor. Hollanda’nın AEX endeksi ise yüzde 0,37 oranında değer kazanımı yaşıyor. İspanya ise IBEX 35 endeksinde yüzde 0,26 oranında gerileme kaydederken, İtalya’nın FTSE MIB endeksinde ise yüzde 0,42 oranında kazanç belirleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.