Avrupa Borsaları Karışık Seyir İzliyor

Avrupa borsalarında yeni işlem haftasına karışık seyirle başlandı.

Avrupa Borsaları Karışık Seyir İzliyor

Avrupa borsalarında yeni işlem haftasına karışık seyirle başlandı.

16 Nisan 2018 Pazartesi 12:04
143 Okunma
Avrupa Borsaları Karışık Seyir İzliyor

Avrupa borsalarında yeni işlem haftasına karışık seyirle başlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nin İngiltere ve Fransa ile birlikte Suriye’yi vurması ile karışan piyasalarda son durum şöyle; Almanya’nın DAX endeksinin yüzde 0,08 oranında artış yaşadığı kaydedilirken, Euro Stoxx 50 endeksinin yüzde 0,01 oranında değer kazandığı bilgisine ulaşılıyor.

Avusturya’nın ise ATX endeksindeki artışın yüzde 0,30 oranında olduğu belirlendi. Belçika’nın önemli endekslerinden olan BEL 20 endeksinda ise düşüş kaydedildi. BEL 20 endeksinin değer kaybının yüzde 0,36 oranında olduğu görüldü.

FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinde aşağı yönlü seyir izlenirken, değer kaybının yüzde 0,30 oranında olduğu izleniyor. Fransa ise CAC 40 endeksi ile yüzde 0,04 oranında aşağı yönlü seyir gösterdi. Hollanda’nın yüzde 0,05 oranında arttığı, İralanda’nın  da endeks yükselişi yaşadığı kaydediliyor. Son olarak İspanya’nın IBEX 35 endeksinde yüzde 0,09 oranında yukarı yönlü seyir görülüyor. İtalya ise FTSE MIB endeksinde artış yaşarken, endeksin yükselişinin yüzde 0,18 oranında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Anahtar Kelimeler:
BorsaEuro Stoxx 50DAXEndeks
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.