Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Tamamlıyor

Avrupa piyasalarında gün sonu yükseliş ağırlıklı bir seyir kaydedildi.

Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Tamamlıyor

Avrupa piyasalarında gün sonu yükseliş ağırlıklı bir seyir kaydedildi.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 18:15
111 Okunma
Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Tamamlıyor

Avrupa piyasalarında işlem gerçekleştiren önemli Avrupa endekslerinin başında gelen DAX endeksinin kapanışa doğru yükselişini sürdürdüğü kaydedildi. Son güncellenen verilere göre DAX endeksinin yüzde 0,80 oranında yükseliş gerçekleştirdiği görülüyor. Euro Stoxx 50 endeksinde ise bu yükselişin yüzde 0,72 oranında olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Avusturya ise ATX endeksinde yüzde 0,60 oranında yükseliş kaydederken, kapanışa doğru yükselişini sürdüren bu endekslerin dışında Belçika’nın BEL endeksinde azalma yaşandığı belirlendi.

FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinin ise yüzde 0,66 oranında yukarı yönlü bir seyir izlediği bilgisine ulaşılırken, Fransa’nın önde gelen endekslerinden CAC 40 endeksinde yüzde 0,50 oranında değer kazanımı göze çarpıyor. Hollanda ise AEX endeksinde yine kapanışa kadar yükselişini sürdüren endeks olurken, AEX endeksinin yükselişinin yüzde 1,70 oranında gerçekleştiği görülüyor.

İspanya ise IBEX endeksinde kapanış değerini yüzde 0,98 oranında yükseltirken, İtalya’nın FTSE MIB endeksinde yüzde 0,11 oranında gün sonuna doğru aşağı yönlü seyrin kaydedildiği bilgisine ulaşılıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.