Avrupa Borsaları Güne Aşağı Yönlü Seyirle Başladı

Avrupa borsaları işlem haftasına kayıpla başladı.

Avrupa Borsaları Güne Aşağı Yönlü Seyirle Başladı

Avrupa borsaları işlem haftasına kayıpla başladı.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 11:43
98 Okunma
Avrupa Borsaları Güne Aşağı Yönlü Seyirle Başladı

Avrupa borsalarının yeni haftanın ilk işlem gününe endekslerindeki değer kaybı ile başladığı kaydedildi.

Son güncellenen verilere göre ise şu anda Almanya’nın DAX endeksinde yüzde 0,33 oranında azalma yaşanırken Euro Stoxx 50 endeksinin izlediği aşağı yönlü seyrin yüzde 0,09 oranında gerçekleştiği bilgisine ulaşılıyor. Avusturya ise ATX endeksinde yeni güne kayıpla başladı. Endeksin kaybının an itibari ile yüzde 0,08 oranında olduğu görülüyor.

Belçika ise BEL 20 endeksinde yüzde 0,34 oranında azalma yaşıyor. Bunun yanı sıra FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinde yüzde 0,03 oranında yükseliş izlenirken, Fransa’nın CAC 40 endeksindeki değer artışının ise yüzde 0,04 oranında gerçekleştiği bilgisine ulaşılıyor.

Hollanda’nın AEX endeksinde bakıldığında yüzde 0,05 oranında gerileme kaydedilirken, İspanya’nın IBEX 35 endeksinin azalışının yüzde 0,22 oranında oluğu kaydediliyor. İtalya ise FTSE MIB endeksinde yüzde 0,13 oranında aşağı yönlü seyir izliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.