Avrupa Borsaları Değer Kazanarak Açıldı

Avrupa borsaları yükseliş ağırlıklı bir grafik çizerek güne başladı.

Avrupa Borsaları Değer Kazanarak Açıldı

Avrupa borsaları yükseliş ağırlıklı bir grafik çizerek güne başladı.

07 Ağustos 2018 Salı 10:36
95 Okunma
Avrupa Borsaları Değer Kazanarak Açıldı

Yeni işlem gününe başlandığında açılışı da gerçekleşen Avrupa borsalarının, yükseliş ağırlıklı bir grafik çizdiği izleniyor. Son güncellenen verilere göre ise an itibariyle yüzde 0,51 oranında yukarı yönlü seyir izlediği belirlenen DAX endeksi dikkat çekerken, Euro Stoxx 50 endeksinin de yüzde 0,46 oranında değerlendiği görülüyor.

Avusturya’nın ise ATX endeksinde yüzde 0,22 oranında artış kaydedilirken, Belçika’nın BEL 20 endeksinin yükselişinin yüzde 0,43 oranında olduğu bilgisine ulaşılıyor.

FTSE 100 Birleşik Krallık endeksinin ise yüzde 0,25 oranında yukarı yönlü seyir izlediği kaydedilirken, Fransa’nın önemli endekslerinden CAC 40 endeksinin yüzde 0,29 oranında değer kazandığı öğreniliyor. Hollanda’nın AEX endeksinin ise yakaladığı yükselişin yüzde 0,18 oranında gerçekleştiği dikkatlerden kaçmıyor.

İspanya’nın IBEX 35 endeksine göz atıldığında, endeks yükselişi yüzde 0,32 oranında gerçekleşirken, İtalya’nın FTSE MIB endeksinin yakaladığı ivmenin yüzde 0,56 oranında olduğu kaydediliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.