Asya Piyasalarında Hisseler Düşüyor

Küresel piyasalarda dalgalı seyir devam ederken Asya hisse senetlerinde gözle görülür bir düşüş yaşandı.

Asya Piyasalarında Hisseler Düşüyor

Küresel piyasalarda dalgalı seyir devam ederken Asya hisse senetlerinde gözle görülür bir düşüş yaşandı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 10:30
186 Okunma
Asya Piyasalarında Hisseler Düşüyor

Asya piyasalarında yaşanan dalgalı seyir, kur üzerinde de etkili olmaya devam ederken, Yen yapılan açıklamaların da etkisi ile birlikte son 8 aydır en büyük düşüşünü yaşadı.

Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda tarafından yapılan enflasyona ilişkin açıklamalar takip edilirken, enflasyon oranlarının %2’lik belirlenen hedefin üzerinde gelmesinin önemli bir gelişme olduğu ifade edildi. Bu açıklamadan sonra Yen fiyatlarında inanılmaz bir düşüş yaşandı. Bununla birlikte Asya piyasalarında işlem gören hisseler, Çin Merkez Bankası tarafından yapılan borçlanma uyarısından ve ABD Başkanı Trump’ın bölgeye yaptığı ziyarette yaptığı açıklamalardan sonra düşüş gösterdi. Trump, buraya yaptığı ziyarette söz konusu bölge ile yaşanan ticaret kapsamında sorunlar yaşandığını dile getirmişti.

Petrol konusunda yatırım yapanlar veya yapmayı düşünenlerin odak noktasında ise Suudi Arabistan’da yaşanan gelişmeler yer aldı. Varil başı fiyatlarda önemli artışlar yaşanırken, bununla birlikte demir cevheri fiyatlarında da %2’den fazla yükseliş görüldüğü kaydedildi.

Dolar karşısında değerini yitirmeye başlayan Yen, %0,2 oranında bir değer kaybı yaşayarak 114 liranın hafif üzerinde işlem görmeye devam etti. Bunun yanı sıra G. Kore Wonunda ise %0,2 oranında bir değer kaybı görüldü. Kur, dolar karşısındaki değerini yitirmeye başlayınca 1,115 seviyelerinin üzerinden işlem görmeye devam etti.

Anahtar Kelimeler:
AsyaPiyasalarYenDolar
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.