Asya Borsalarında Yükseliş Hâkim

Asya borsalarının haftanın ilk gününde yükseliş bazlı tablo ortaya koyduğu görüldü.

Asya Borsalarında Yükseliş Hâkim

Asya borsalarının haftanın ilk gününde yükseliş bazlı tablo ortaya koyduğu görüldü.

18 Şubat 2019 Pazartesi 08:25
79 Okunma
Asya Borsalarında Yükseliş Hâkim

Asya borsalarının haftanın ilk işlem gününde yükseliş odaklı bir grafik çizdiği görülüyor. Son güncellenen verilere göre ise Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksinde yüzde 0,39 oranında ilerleme görülürken, Çin’in Shanghai endeksindeki yükselişin ise yüzde 2,09 oranında olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Endonezya’nın IDX Composite endeksinin yüzde 1,20 oranında yukarı yönlü seyir kaydettiği bilgisine ulaşılırken, Güney Kore’nin ise KOSPI endeksinde yüzde 0,44 oranında kazanç yaşadığı, KOSPI 50 endeksinin yüzde 0,34 oranında yine yukarı yönlü bir grafik çizdiği bilgisine ulaşılıyor.

Bunun yanı sıra Hindistan’ın Nifty 50 endeksinde yüzde 0,62 oranında değer kaybettiği belirlenirken, Hong Kong’un Hang Seng endeksindeki yukarı yönlü grafiğin ise yüzde 1,73 oranında gerçekleştiği izleniyor. Son olarak Asya’nın ve Japonya’nın en önemli endekslerinden olan Nikkei 225 endeksinin ise hareketliliğinin yüzde 1,82 oranında ve yukarı yönlü olduğu belirleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.