Asya Borsaları Yükselişte

Asya borsalarının yeni güne yükseliş ağırlıklı karışık seyirle başladığı izleniyor.

Asya Borsaları Yükselişte

Asya borsalarının yeni güne yükseliş ağırlıklı karışık seyirle başladığı izleniyor.

13 Şubat 2019 Çarşamba 08:36
78 Okunma
Asya Borsaları Yükselişte

Asya borsalarının haftanın ortasına ulaşıldığında karışık bir grafik çizdiği görülüyor. Son güncellenen verilere göre ise Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksinde yüzde 0,25 oranında gerileme görülürken, Çin’in Shanghai endeksindeki yükselişin ise yüzde 1,14 oranında olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Endonezya’nın IDX Composite endeksinin yüzde 0,19 oranında yükseliş yaşadığı bilgisine ulaşılırken, Güney Kore’nin ise KOSPI endeksinde yüzde 0,39 oranında tırmanış yaşadığı, KOSPI 50 endeksinin yüzde 0,35 oranında yukarı yönlü bir grafik çizdiği bilgisine ulaşılıyor.

Bunun yanı sıra Hindistan’ın Nifty 50 endeksinde yüzde 0,36 oranında değer kazanımı belirlenirken, Hong Kong’un Hang Seng endeksindeki yukarı yönlü grafiğin ise yüzde 1,14 oranında gerçekleştiği izleniyor. Son olarak Asya’nın ve Japonya’nın en önemli endekslerinden olan Nikkei 225 endeksinin ise hareketliliğinin yüzde 1,48 oranında ve yukarı yönlü olduğu belirleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.