Asya Borsaları Önemli Oranlarda Geriledi

Asya borsaları yeni işlem gününe önemli değer kaybı ile başladı.

Asya Borsaları Önemli Oranlarda Geriledi

Asya borsaları yeni işlem gününe önemli değer kaybı ile başladı.

11 Ekim 2018 Perşembe 10:30
99 Okunma
Asya Borsaları Önemli Oranlarda Geriledi

Asya borsalarının haftanın son işlem gününe yaklaşılırken aşağı yönlü bir grafik çizdiği görülüyor. Son güncellenen verilere göre ise Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksinde yüzde 2,74 oranında gerileme görülürken, Çin’in Shanghai endeksindeki kaybın ise yüzde 5,22 oranında olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Endonezya’nın IDX Composite endeksinin yüzde 1,78 oranında azaldığı bilgisine ulaşılırken, Güney Kore’nin ise KOSPI endeksinde yüzde 4,44 oranında kayıp yaşadığı, KOSPI 50 endeksinin yüzde 4,45 oranında aşağı yönlü bir grafik çizdiği bilgisine ulaşılıyor.

Bunun yanı sıra Hindistan’ın Nifty 50 endeksinde yüzde 1,34 oranında değer kaybı belirlenirken, Hong Kong’un Hang Seng endeksindeki aşağı yönlü grafiğin ise yüzde 3,29 oranında gerçekleştiği izleniyor. Son olarak Asya’nın ve Japonya’nın en önemli endekslerinden olan Nikkei 225 endeksinin ise hareketliliğinin yüzde 3,96 oranında ve kayıp ağırlıklı olduğu belirleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.