Asya Borsaları Günü Kayıpla Sürdürüyor

Asya borsalarının günü değer kaybı ile sürdürdüğü tespit ediliyor.

Asya Borsaları Günü Kayıpla Sürdürüyor

Asya borsalarının günü değer kaybı ile sürdürdüğü tespit ediliyor.

09 Kasım 2018 Cuma 12:17
126 Okunma
Asya Borsaları Günü Kayıpla Sürdürüyor

Asya borsalarının haftanın son işlem gününde değer kaybederek başladığı görülüyor. Son güncellenen verilere göre ise Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksinde yüzde 0,11 oranında gerileme görülürken, Çin’in Shanghai endeksindeki düşüşün ise yüzde 1,39 oranında olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Endonezya’nın IDX Composite endeksinin yüzde 1,72 oranında azaldığı bilgisine ulaşılırken, Güney Kore’nin ise KOSPI endeksinde yüzde 0,31 oranında kayıp yaşadığı, KOSPI 50 endeksinin yüzde 0,21 oranında aşağı yönlü bir grafik çizdiği bilgisine ulaşılıyor.

Bunun yanı sıra Hindistan’ın Nifty 50 endeksinde yüzde 0,20 oranında değer kaybettiği belirlenirken, Hong Kong’un Hang Seng endeksindeki yukarı yönlü grafiğin ise yüzde 2,39 oranında gerçekleştiği izleniyor. Son olarak Asya’nın ve Japonya’nın en önemli endekslerinden olan Nikkei 225 endeksinin ise hareketliliğinin yüzde 1,05 oranında ve aşağı yönlü olduğu belirleniyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.