Yine Bir Zam Yeni Bir Zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) aracılığı ile ulaşılan benzin ve motorin zamları belli oldu.

Yine Bir Zam Yeni Bir Zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) aracılığı ile ulaşılan benzin ve motorin zamları belli oldu.

08 Ocak 2019 Salı 20:01
52 Okunma
Yine Bir Zam Yeni Bir Zam

Özellikle yaşanan ekonomik krizle birlikte sık sık zam haberleriyle gündeme gelen motorin ve benzinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere yeniden zam yapıldığı kaydedildi. Bu çerçevede motorin için litre fiyatının yaklaşık 18 kuruş arttığı, benzinin ise litre başına 17 kuruş yükseldiği öğrenildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) vasıtası ile ulaşılan bilgiler doğrultusunda, belirtilen artışın pompa fiyatlarına motorin ve benzin için ayrı ayrı uygulanacağı ifade edilirken, Ankara’da yaklaşık 5,76 liraya satılan litre bazlı motorinin 5,94 liraya yükseleceği belirtildi. Motorinin litresinin İstanbul sınırları içerisinde 5,63 lira iken 5,81 liraya, İzmir’de ise 5,71 liradan 5,89 liraya tırmanacağı kaydedildi.

Bunun yanı sıra benzinde ise Ankara ortalamasının litre başına 5,94 lira olduğu ve gece yarısından sonra bu rakamın 6,11 liraya yükseleceği, İstanbul’da ise 5,82 lira iken 5,99 liraya çıkacağı ifade edildi. İzmir için benzin fiyatının litre başına 5,92 lira iken 6,09 liradan satılacağı duyuruldu.

Dağıtım firmaları tarafından belirlenen bu fiyatların mevcut serbesti ile rekabet sebebiyle şirketlerle kentlere göre farklılıklar gösterdiği vurgulandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.