YEKA 2 İhalesine Başvuran Şirket Sayısı Açıklandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından İkinci Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA RES-2) ihalesine başvuran şirket sayısı duyuruldu.

YEKA 2 İhalesine Başvuran Şirket Sayısı Açıklandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından İkinci Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA RES-2) ihalesine başvuran şirket sayısı duyuruldu.

20 Nisan 2019 Cumartesi 20:54
140 Okunma
YEKA 2 İhalesine Başvuran Şirket Sayısı Açıklandı

İkinci Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA RES-2) ihalesine başvuran şirket sayısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından açıklandı. Bin megavatlık Rüzgar YEKA-2 ihalesine 9 şirket başvuru yaptı.

Toplam bin megavat kapasiteli dört farklı bölge için yapılacak YEKA RES-2 ihalesine 9 şirket başvurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, bakanlıkta düzenlenen "YEKA RES-2 Yarışma Başvuru Dosyalarının İncelenmesi Toplantısı"nda, ihaleye katılmak için başvuran şirketleri duyurdu.

250'şer megavat kapasiteli rüzgar enerjisi santrali projesi, Balıkesir, Çanakkale, Aydın ve Muğla bölgeleri için belirlenci. Toplamda 1 milyar dolar yatırımla gerçekleştirilecek RES'ler 1 milyon 200 bin hanenin elektrik ihtiyacı karşılayacak.

İhaleye girecek şirketler her bölge için fiyat teklifi sunarken, ihale kapsamında kurulacak tesisler için lisans süresinin 49 yıl olacağı kaydedildi.

Balıkesir Bölgesi için başvuran şirketler, "Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti, Beyçelik Elewan Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ, RES Anatolia Holding AŞ, Enerjisa Üretim Santralleri AŞ, B. Ergünler Yol Yapı İnşaat, Taahhüt, Madencilik, Nakliyecilik, Sanayi Ticaret AŞ, Eze İnşaat AŞ, Çinili RES Enerji Üretim Sanayi Tic. AŞ, İklim Elektrik Yatırım, Sanayi ve Ticaret AŞ."

Çanakkale Bölgesi için, "Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti, Beyçelik Elewan Yenilenebilir Enerji Üretim AŞ, Enerjisa Üretim Santralleri AŞ, Eze İnşaat AŞ, Gem Wind Sanayi Tic. AŞ. İklim Elektrik Yatırım, Sanayi ve Ticaret AŞ."

Aydın Bölgesi için, "Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti, Enerjisa Üretim Santralleri AŞ, Eze İnşaat Anonim Şirket, İklim Elektrik Yatırım ve Sanayi Ticaret AŞ."

Muğla Bölgesi için, "Enercon Rüzgar Enerji Santrali Kurulum Hizmetleri Ltd.Şti, Enerjisa Üretim Santralleri AŞ, Eze İnşaat AŞ, İklim Elektrik Yatırım, Sanayi ve Ticaret AŞ."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.