Tüpraş'ın Gelirleri Tahminleri Karşılamadı

Tüpraş’ın üçüncü çeyreğe ilişkin açıklanan verileri, tahmin edilen rakamların altında kaldı.

Tüpraş'ın Gelirleri Tahminleri Karşılamadı

Tüpraş’ın üçüncü çeyreğe ilişkin açıklanan verileri, tahmin edilen rakamların altında kaldı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 19:19
214 Okunma
Tüpraş'ın Gelirleri Tahminleri Karşılamadı

Şirketler, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin verilerini açıklarken Tüpraş tarafından açıklanan verilere bakıldığında, beklentilerin karşılanmadığı görüldü.

Geçtiğimiz haftanın ortasında şirket tarafından yapılan açıklamada, üçüncü çeyreğe ilişkin olarak kar açıklamaları yapılmış ve yaklaşık olarak 1,40 milyar lira düzeyinde tahminde bulunulmuştu. Açıklanan resmi verilerde ise, belirtilen süreçte toplam 992.2 milyon lira düzeyinde gelir elde edildiği belirtildi. Böylece söz konusu veril ile ilgili yapılan tahminler ile ortaya çıkan sonuçlar birbirini karşılayamamış oldu.

Bir başka faaliyet raporu açıklayan şirket de Aygaz olurken, şirketin üçüncü çeyreğe ilişkin yayımladığı raporda, tahminlerin boşa çıkmadığı görüldü. Analistler tarafından şirketin gelirlerine ilişkin yapılan tahminlerin ortalamaya oranla karşılandığı ifade edildi.

Şirketin yayımladığı gelir raporlarında belirtilen dönemde 166,3 milyon lira kara geçildiği ifade edilirken, konu hakkında yapılan tahminlerde ise yaklaşık olarak 166 milyon lira kar düşünülüyordu. Şirketin belirtilen dönemler arasında elde etmiş olduğu gelir ise 2.22 milyar olarak kaydedildi.

Aynı döneme ilişkin rapor yayımlayan bir başka firma da Şişecam oldu. Firma, aynı dönemde elde ettiği karı açıklarken, bu rakamın 276 milyon liranın üzerinde gerçekleştiği ifade edildi. Bu dönemde yapılan satışlar doğrultusunda, şirketce yapılan açıklamada 2,6 milyar liralık gelir elde edildiği belirtildi. Üçüncü çeyrekte şirketin faaliyet karlarına bakıldığında ise 445,1 milyon liralık gelir elde edildiği kaydedildi.

Son Güncelleme: 08.11.2017 19:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.