Elektrik Yardımı ile İlgili Detaylar Paylaşıldı

Sosyal yardım alan vatandaşlar için hazırlanan elektrik desteği düzenlemesinde detaylar belli oldu.

Elektrik Yardımı ile İlgili Detaylar Paylaşıldı

Sosyal yardım alan vatandaşlar için hazırlanan elektrik desteği düzenlemesinde detaylar belli oldu.

21 Ocak 2019 Pazartesi 12:40
270 Okunma
Elektrik Yardımı ile İlgili Detaylar Paylaşıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi olan vatandaşların aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketiminin devlet tarafından karşılanması için yapılan düzenlemeden 2,5 milyon hanede toplamda 10 milyon vatandaşın faydalanmış olacağını açıkladı.

Bahsi geçen bu düzenlemenin henüz ne zaman yürürlüğe gireceğine ilişkin bir açıklamada bulunulmadı.

Bakan Dönmez, bahsedilen desteğin uzun süredir planlanan bir konu olduğunu dile getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ekiplerinin bakanlar düzeyinde toplandığını ifade eden Dönmez konuya ilişkin, "Üç bakanlığımızın ekipleri bir araya geldi ve şu an gruplama çalışması yapılıyor. Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği planlaması yapılıyor. Yardımların ne zaman başlayacağı konusu ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili. Çünkü ilgili bakanlığın bir program ve düzenleme yapması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla orada da süreç hızlı ilerliyor... 2,5 milyon hane, 10 milyon vatandaşımız inşallah bundan yararlanacak" açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler:
ElektrikAk PartiKilovatsaat
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Emrah K. 2019-01-22 18:18:08

Madem böyle bir destek yapılacak. Özel şirketlerin uygulamış olduğu okuma vb. bedelleri devlet karşılasın ki, bu uygulama daha mantıklı olur.