Benzine 14 Kuruş Zam Geliyor

Benzin fiyatlarına yarın gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Benzine 14 Kuruş Zam Geliyor

Benzin fiyatlarına yarın gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş zam yapılması bekleniyor.

13 Şubat 2019 Çarşamba 12:53
393 Okunma
Benzine 14 Kuruş Zam Geliyor

Suudi Arabistan’ın petrol üretiminde günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya giderek günlük üretimini 9,8 milyon varil ile sınırlayacağını belirten açıklamasının ardından petrol fiyatlarında meydana gelen yüzde 1’in üzerindeki artış akaryakıt firmaları tarafından piyasaya zam olarak yansıtılacak.

Yaşanan bu gelişmenin etkisi ile birlikte Türkiye’nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede ölçüt olarak kullandığı Brent petrolün fiyatı yüzde 1,46 oranında yükselişle 62,38 Dolar seviyesine ulaştı.

Konuya ilişkin piyasa uzmanları petrol fiyatlarında meydana gelen yükselişin benzin fiyatlarında 14 kuruş zam beklentisi oluşturduğunu ifade etti.

Söz konusu zamlı fiyatların yarın gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansımasını öngören uzmanlar motorin de ise 20 Şubat tarihine kadar herhangi bir artış olmasını beklemediklerini açıkladı.

Benzine son olarak Şubat ayının ilk haftasında 6 kuruş zam yapılmış ve zam sonrası İstanbul'da benzinin pompa fiyatı 6,09 TL'ye ulaşmıştı.

Anahtar Kelimeler:
BrentPetrolBenzinMotorin
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.