Viyana'da En Büyük Kule İnşa Edildi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, ülkenin en uzun kulesi olan DC Tower 1 inşa edildi. Kulenin bir de eskizi bulunuyor.

Viyana'da En Büyük Kule İnşa Edildi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, ülkenin en uzun kulesi olan DC Tower 1 inşa edildi. Kulenin bir de eskizi bulunuyor.

04 Aralık 2017 Pazartesi 23:58
265 Okunma
Viyana'da En Büyük Kule İnşa Edildi

Osmanlı Devleti’nin birkaç kez almayı teşebbüs ettiği ancak başarısızlıkla sonuçla Viyana’da, bugünlerde ülkenin en büyük binası inşa edildi. Fransız mimarlık firması Dominique Perrault’un inşa ettiği bina, toplamda iki yüz yirmi metre uzunluğunda. DC Tower 1 ismi verilen binanın ön tarafı, kat kat şeklinde ilerleyerek farklı bir tasarım öğesi de içeriyor.

DC Tower içerisinde birçok otel, ofis, işyeri, daire ve kule bulunuyor. Avusturya’nın başkenti ve en büyük eyaleti olan Viyana’da yapılan bina iki yüz yirmi metre boyuyla şehrin ve ülkenin en uzunu unvanını şimdiden almış bulunuyor. Devam eden ikinci bir kulenin de olduğu biliniyor ve bu ikinci kule de tamamlandıktan sonra iki binanın arasından nehir görüntüsü izlenebilecek. Fütüristik bir anlayışla inşa edilen kuleler, birbirlerine eşit olmayan kat görünümleri ve dalgalı havasıyla tam bir Sovyet mimarisini andırıyor.

Yüksek binanın düz olan yüzeylerinin dışında, binaya dalgalı görünümü yansıtan ön cephede farklı bir ışık tekniği kullanılmış. Aynı şekilde kulenin iç kısmı ise, beton sütunlarla desteklenmiş ve bir anıt görünümü yaşatılmak istenmiş. Dış cephesinde ise siyah kaplamalar yapılan binada, farklı bir ışıklandırma sistemi kullanılmış. Binanın mimarları, kulenin duygusal hazlar ile inşa edildiğini ve her aşamasının son derece dikkatli bir şekilde ölçülüp biçildiğini ifade etti. Ayrıca binalar içerisinde estetiğin de ön plana çıkartıldığını belirttiler.

Anahtar Kelimeler:
ViyanaAvusturya
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.