Türkiye'nin Gayrimenkul Devleri Ödül Töreninde Açıklandı

Capital ve Ekonomist dergilerinin ortaklığıyla düzenlenen, Daikin'in ana sponsor olduğu 'Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri' düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Türkiye'nin Gayrimenkul Devleri Ödül Töreninde Açıklandı

Capital ve Ekonomist dergilerinin ortaklığıyla düzenlenen, Daikin'in ana sponsor olduğu 'Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri' düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

05 Aralık 2017 Salı 15:08
210 Okunma
Türkiye'nin Gayrimenkul Devleri Ödül Töreninde Açıklandı

Emlak ve gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren, Capital ve Ekonomist dergilerinin ortaklığıyla hazırlanan, ‘Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri’ ödül töreni gerçekleştirildi.

Organizasyon çerçevesinde düzenlenen ‘fark Yaratanlar’ adı altında yapılan oturumda Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bu yıl şirket olarak iyi bir dönem geçirdiklerini ve yapılan planlar dâhilinde 6 proje üreterek satışa sunulduğunu, bunlarında her birisini yılın ilk altı ayında satışa geçildiğini belirtti.

Hedeflerinin bu yıl sonuna kadar 1 milyar lira ciro olduğunu belirten Elmas, Antalya’ya yapılan projenin ön satışının başlanıldığını ve eğer tahmin edilen satış rakamlarına ulaşılırsa hedefledikleri ciroya ulaşabileceklerini dile getirdi. Antalya projesine de ilginin yüksek olduğunu belirten Elmas, şirketin insanların güvenini kazandığını belirten olumlu sonuçlar aldıklarını vurguladı.

Ülkemizde gayrimenkul alanında gelecek kaygısı duymadığını belirten Elmas, ilerleyen senelerde piyasanın daha iyi bir hale geleceğini belirterek, şu an da faaliyette olan 17 projelerinin bulunduğunu ve şantiyelerin kurulduğunu ifade etti.

Gayrimenkul sektörünü etkileyen olumsuz yönlerin olgu ve algı sorunu olduğunu belirten Elmas, ülkemizde şu anda yaşanan ekonomik verilerin neticesinde algının olgu unsurunun önüne geçmiş durumda olduğunun vurgusunu yaptı.

Enflasyonu düşünmezsek eğer ekonomik veriler göz önüne alındığında olumlu bir olgunun olduğu ortada diyen Elmas, algıya bakarsak ortamın daha bulanık olduğunu bunun sebebinin de dolar kurundan kaynakladığını belirtti.

Bugüne kadar sektörle ilgili olumsuz duyum almadığını belirten Elmas, müteahhit ve inşaatçıların işlerine sıkı bir şekilde tutunmaları gerektiğini belirtti.

Gayrimenkul devleri ödüllerini alırken, geçtiğimiz yıl ciroları değerlendirilirken, ‘Türkiye’nin En Çok Satış Yapan Şirket’ Nef oldu.  Adet bazında ise en fazla satışı yapan şirket’ Mesa’ oldu. En fazla konut projesi yürüten şirket Sur Yapı olurken, en çok proje üreten şirket Sinpaş Holding oldu.

Son Güncelleme: 05.12.2017 15:16
Anahtar Kelimeler:
GayrimenkulSur Yapı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.