TOKİ Kampanyası’nda Son Gün 18 Mayıs

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yüzde yirmi indirim kampanyası üç gün sonra bitiyor.

TOKİ Kampanyası’nda Son Gün 18 Mayıs

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yüzde yirmi indirim kampanyası üç gün sonra bitiyor.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 20:55
71 Okunma
TOKİ Kampanyası’nda Son Gün 18 Mayıs

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yüzde yirmi indirim kampanyası üç gün sonra bitiyor. İdare tarafından işyeri ya da konut almış olan maliklerin borçlarını erkenden kapatarak tapularını hemen almaları için tanzim edilen kampanya, 24 Nisan tarihinde başlamıştı. 18 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek olan kampanya ile ilgili olarak açıklama yapan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, söz konusu indirimden faydalanmak isteyenlerin aynı zamanda %0,99 oranında banka kredisi de kullanabileceklerini ifade etti. Bu banka kredisinin yüz yirmi aya kadar vade seçeneği olabileceği öğrenildi.

TOKİ tarafından gerçekleştirilen kampanya dâhilinde 2016 senesinin sonuna kadar satışı yapılmış olan ve geri ödemeleri de 2016 senesine kadar başlamış olan işyeri ve konut sahipleri yüzde yirmi indirime sahip olabiliyor. Ancak yüzde yirmilik indirimden yararlanmak için, kampanya başvuru tarihi itibarıyla emlak vergisi, aidat ya da başkaca herhangi bir konut borcunun bulunmaması gerekiyor.

Son bir ay içerisinde konut alımlarının önünün açılması için birçok indirim ve kampanya düzenlendi. Son olarak bankalar da konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına kadar indirmişti.

Anahtar Kelimeler:
TOKİ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.