TOKİ İstanbul Kayaşehir Konutları Başvuru Süreci ve Şartları Belli Oldu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ İstanbul Kayaşehir konutları için başvuruların yarın başlayacağını, konut sahibi olmak isteyenlerin yarından itibaren başvuru yapabileceğini duyurdu.

TOKİ İstanbul Kayaşehir Konutları Başvuru Süreci ve Şartları Belli Oldu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ İstanbul Kayaşehir konutları için başvuruların yarın başlayacağını, konut sahibi olmak isteyenlerin yarından itibaren başvuru yapabileceğini duyurdu.

01 Nisan 2018 Pazar 11:24
356 Okunma
TOKİ İstanbul Kayaşehir Konutları Başvuru Süreci ve Şartları Belli Oldu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Ergün Turan İstanbul Kayaşehir Konutları projesine başvuruların yarın başlayacağını duyurdu. Turan tarafından yapılan açıklamada,
“Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın yarından itibaren başvurularını yapabilir” denildi. 

TOKİ İstanbul Kayaşehir konutları için başvurular 2 Nisan 2018 tarihinde yani yarın başlayacak. Son başvuru tarihi 11 Nisan olan TOK Kayaşehir yeni projesinde 605 konut bulunuyor.

TOKİ resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, 605 yeni konutun İstanbul Kayaşehir'de orta gelirli vatandaşlar için, yatay mimari ve mahalle konsepti ile yapıldığı aktarıldı. 605 yeni konut içinde en düşük fiyatın 667 lira taksitle 160 bin lira olacağı belirtiliyor.

TOKİ tarafından yer alan açıklamada TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın da görüşlerine yer verildi. Turan, 605 TOKİ Kayaşehir konutları için başvuruların 02-11 Nisan tarihleri arasında alınacağını ve konutlarda en düşük satış fiyatının 160 bin TL ile en düşük taksitin 667 TL olduğunu belirtti. 

Konut ihtiyacını karşılamak için TOKİ'nin ülkenin her bölgesinde projeleri hayata geçirdiğini belirten Turan, "Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz." ifadelerini kullanarak başvuru sürecine ilişkin,"Başvuruların tamamlanmasından sonra 25 Nisan'da noter huzurunda yapacağımız kura çekimi ile konut sahibi olacak vatandaşlarımız belirlenecek." bilgisini paylaştı.

TOKİ İSTANBUL KAYAŞEHİR KONUTLARI BAŞVURU ŞARTLARI

Toki konutlarına başvurular için belirlenen şartları yeniden anımsatan TOKİ Başkanı Turan, başvuru yapacak kişinin başka evinin olmamasının öncelikli şart olduğunu söyleyerek, şartlara uyan kişilerin 5 bin lirayı Halkbank'a yatırarak kuraya katılabileceklerini belirtti. Kura sonucu adı çıkmayan vatandaşların yatırdıkları 5 bin lirayı 2 Mayıs 2018 tarihi itibariyle almaya başlayacaklarını ifade etti.

Başvuru şartları içinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve 30 Nisan 2016 tarhinden itibaren İstanbul'da ikamet ediyor olmak yer alıyor.

İstanbul Kayaşehir konutlarının ödeme biçimi ile mimarisi ve çevre tasarımına ilişkin bilgi paylaşan Turan şu açıklamaları yaptı:

"Projemiz yatay mimari ile inşa edildi. Satışa sunduğumuz projede cadde konsepti var. Yaya öncelikli bir cadde burası. Projemizde de mahalle kültürü yaşayacak. Farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği semt sakinlerinin, esnafın iç içe olduğu, 'mahalle kültürü' kavramında vücut bulan, dayanışmayla mutlu olacağımız sosyal yaşam alanı oluşacak." 

TOKİ'nin "www.toki.gov.tr" adresli internet sitesinden ve Halkbank İstanbul şubelerinden şartların ve diğer merak edilenlerin ayrıntılı olarak öğrenilebileceğini belirten Turan, satışların yüzde 25 peşinatla 120 ay vade ile yüzde 40 peşinatla 144 ay vade biçiminde gerçekleşeceğini kaydetti.

Son Güncelleme: 01.04.2018 11:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.