Tarihi Konut Kampanyası Yoğun İlgi Görüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geçen hafta başlattığı tarihi konut kampanyasına katılımın yoğun olduğu kaydedildi.

Tarihi Konut Kampanyası Yoğun İlgi Görüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geçen hafta başlattığı tarihi konut kampanyasına katılımın yoğun olduğu kaydedildi.

05 Eylül 2018 Çarşamba 10:54
77 Okunma
Tarihi Konut Kampanyası Yoğun İlgi Görüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan ve Türkiye İçin Kazanç Vaktı sloganıyla hayata geçirilen tarihi konut kampanyası ile ilgili ilk detayların Emlak Konut tarafından kamuoyu ile paylaşıldığı öğrenildi. Kampanyanın duyurulduğu tarihten itibaren Emlak Konut’a ait GYO projelerini 7 gün içerisinde 5 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenilirken, şirketin 38 proje için 12 bin konutla proje katıldığı kaydedildi. Projeye ve kampanyaya 500 kişinin kaporasını yatırarak evini aldığı öğrenilirken, kampanya kapsamında da peşinatların yüzde on oranında indirimli olduğu, faizlerin ise yüzde 0,98’e indirildiği izlendi. Kampanyaya katılmak için altın ya da dövizini bozduranlara ise bir yıl boyunca kur garantisinin verildiği öğrenilirken, 120 ay vade ile bankasız ve kefilsiz konut alma imkanının sunulduğu kaydedildi.

Kampanya dahilindeki projeler içerisinde 300 bin lira ile 5 milyon lira arasında konutlar olduğunu hatırlatan Gedikli, 2 ay boyunca kampanyadan bekledikleri satışın toplamda 3 milyar liranın üzerinde olduğunu ön gördüklerini belirtti. İstanbul’da ise en yoğun talebin Hoşdere’den geldiğini ifade eden Gedikli, buranın metre kare fiyatlarının ise 3,500 lie 4,000 lira arasında değiştiğini söyledi. Kampanya ile daha çok orta yaş grubunun ilgilendiğini vurgulayan Gedikli, bu yıl içerisinde yeni bir ihale daha yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:
Konut Kampanyası
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.