Tapu Harcı İndirim Kampanyasında Son 3 Gün

İlgili indirim kampanyası için tanınan son süre olarak ise 31 Ekim 2018 tarihi işaret edilmişti.

Tapu Harcı İndirim Kampanyasında Son 3 Gün

İlgili indirim kampanyası için tanınan son süre olarak ise 31 Ekim 2018 tarihi işaret edilmişti.

28 Ekim 2018 Pazar 17:18
136 Okunma
Tapu Harcı İndirim Kampanyasında Son 3 Gün

Emlak alım satımı ile ilgi işlem hacmini genişletmek ve geliştirmek maksadı ile içinde bulunduğumuz yılın Mart ayı itibarı ile söz konusu gayrimenkul satış işlemleri esnasında, tapu harcı olarak bilinen standart ödeme oranında, hatırı sayılır bir indirim oranına gidilmişti. Tapu harcı ve tapu döner sermaye bedeli isimleri tahsil edilmekte olan tutar, ilgili satış bedelinin yüzde yirmisi oranında olmak üzere ücretlendirilmiş olmaktaydı.

Ancak gayrimenkul sektörü içerisinde baş gösteren hacim küçülmesine dayalı olarak, söz konusu vergi ödeme tutarlarının, binde yirmi oranından, binde beş indirim sağlamak sureti ile binde on beş gibi bir oran tutarına indirilmesi sağlanmıştı. İlgili indirim kampanyası için tanınan son süre olarak ise 31 Ekim 2018 tarihi işaret edilmişti. Emlak işlemleri için ellerini çabuk tutmak ve ilgili indirim kampanyasından fayda sağlamak isteyen mülk sahipleri ile potansiyel müşteriler, bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağı hususunda, merak içerisindeydi. İlgili bakanlıktan yapılan son açıklama ile söz konusu son tarihin uzatılmayacağı, ancak yoğun talepler nedeni ile yakın zaman içerisinde, kampanyanın yenilenebileceği ihtimali da duyurulmuş oldu.    

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.