Nef, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” Gecesine Damga Vurdu

Dün yapılan “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” ödül gecesinde Nef, üst üste üçüncü kez “inşaat / konut” kategorisinde ödül aldı.

Nef, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” Gecesine Damga Vurdu

Dün yapılan “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” ödül gecesinde Nef, üst üste üçüncü kez “inşaat / konut” kategorisinde ödül aldı.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 12:20
164 Okunma
Nef, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” Gecesine Damga Vurdu

Nef, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” ödülüne layık görüldü. Dün yapılan ödül gecesinde, “İnşaat / konut” kategorisinde üst üste 3.kez ödül alan Nef, en beğenilen konut markası haline geldi.

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Temel prensibimiz topluma fayda sağlamak, ülkemizde ve dünyada sosyal şirket modelinin yaygınlaşmasında rol almak. Nef, ‘nefes’ten geliyor. Nitekim hayat bir nefesle başlıyor ve yine nefesle bitiyor. Kurulduğumuz ilk günden bu yana insanları mutlu etmeye; insanların hayallerini gerçekleştirmeye adadık kendimizi. Her bir projemiz, onların dertlerine çözüm üretmeye, beklentilerine cevap vermeye odakladı. Sadece yapılara değil, yaşam ve gelişime de nefes vermek üzere yola devam ediyoruz” konuşmasında bulundu.

2017 yılında da Türkiye’nin en hızlı ve en çok konut satan şirketi unvanını elinde tutmaya devam eden Nef, 1.950 konut satışı ve 1,5 milyar TL’lik ciro ile kendi rekorunu izole etmişti.

Erden Timur, “Sektörün en hızlı ve en çok satış yapan şirketiyiz. Her yıl da üzerine koyarak devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 1.950 konut satışı ve 1,5 milyar TL’lik ciro ile kendi rekorumuzu kırdık. Nef olarak 4 yıl içerisinde Türkiye’de sektör lideri olduk ve bunu istikrarlı hale getirdik. 120 milyon dolarlık ortak yatırımla kurduğumuz Nef EBRD Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ile de Türkiye’de modern, depreme dayanıklı ve enerji tasarruflu gayrimenkul projeleri geliştirmeye başladık. Bu anlaşmayla EBRD, Türkiye'de ilk kez gayrimenkul üretmeye başladı. FIBA ortaklığında yürüttüğümüz Çekmeköy’deki projelerin ilki olan Nef Çamlıtepe’de 2 günde 497 konut satışı ile bir rekora imza attık. 2018 yılına da oldukça hızlı başladık. 2017’nin ilk 4 ayında 450 milyon TL olan ciromuzu, 2018’de yüzde 66’lık artışla 745 milyon TL’ye çıkarmayı başardık. Hedefimiz 2018 sonunda ciroda 2 milyar TL seviyesini aşmak” ifadesine yer verdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.