Kurum’dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Kurum’dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulundu.

16 Haziran 2019 Pazar 13:44
297 Okunma
Kurum’dan Kentsel Dönüşüm Açıklaması

Kentsel dönüşüm faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 6,5 milyon konutun yeniden yapılandırılmasını hedeflediklerini bildirdi. Kurum, amaçlarının her yıl 300 bin konutu dönüştürmek olduğunu belirtti.

Japonya'nın Nagano kenti Karuizawa kasabasındaki Prince West Hotel'de gerçekleştirilen "G20 Çevre ve Enerji Bakanları Toplantısı"nın ikinci gününde "İklim Değişikliğine Uyum ve Ekosistem Tabanlı Yaklaşımı İçeren Dayanıklı Altyapı" başlıklı İkinci Çevre Oturumu'na katılan Kurum, bu zirvenin organizasyonu ve ev sahipliği için Japonya hükümetine teşekkürlerini sundu.

Kurum, "Ülkemizdeki dayanıklı altyapının geliştirilmesi çalışmaları henüz başlangıç aşamasında. 2012'den itibaren ülkemizde afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi için adeta bir seferberlik başlatıldı. Kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında, yaklaşık 6,5 milyon konutun yeniden yapılandırılmasını hedefliyoruz. Amacımız her yıl 300 bin konutu dönüştürmek. Ancak dayanıklı altyapının inşa edilmesi ve iklim değişikliğine uyum sağlamanın yatırım maliyeti oldukça yüksek. Yabancı yatırımcıları da büyümekte olan, yatırım fırsatı açısından avantajlı ülkemizde yatırım yapmaya davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.