En Fazla Konut Esenyurt’da Satıldı

TÜİK’in yayınladığı istatistikler doğrultusunda senenin ilk ayında en fazla satış 2770 ile Esenyurt’da yapıldı.

En Fazla Konut Esenyurt’da Satıldı

TÜİK’in yayınladığı istatistikler doğrultusunda senenin ilk ayında en fazla satış 2770 ile Esenyurt’da yapıldı.

23 Şubat 2018 Cuma 10:34
178 Okunma
En Fazla Konut Esenyurt’da Satıldı

TÜİK’in yayınladığı istatistikler doğrultusunda senenin ilk ayında en fazla satış 2770 ile Esenyurt’da yapıldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) geçtiğimiz aya ait taşınmaz satış istatistiklerini yayınladı. Buna göre ülkenin tamamında ocak ayı içerisinde doksan yedi bin on dokuz adet konut satışı meydana geldi. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul da, on altı bin üç yüz otuz altı konut satışı ile en fazla satışın olduğu il unvanını aldı. Ülke genelindeki payı ise %16,8 olarak hesaplanan İstanbul’u, Ankara ve İzmir izliyor.

Geçtiğimiz aya ait ipotekli konut satışları ise yirmi sekiz bin altı yüz yetmiş sekiz olarak kayıtlara geçti. Ayrıca diğer satış türleri de devreye girdiğinde, el değiştiren konut sayısı altmış sekiz bin üç yüz kırk bire denk geldi. Ocak ayında en fazla konut satışı yapılan ilçe, daha önce olduğu gibi yine Avrupa Yakası’ndaki Esenyurt oldu. Geçtiğimiz ay içerisinde söz konusu ilçede iki bin yedi yüz yetmiş daire satıldı. En fazla konut satışı olan ikinci ilçe de, Anadolu Yakası’nda yıldızı yeni parlayan ilçelerinden Sancaktepe oldu. Sancaktepe’de ocak ayında sekiz yüz on beş adet daire satıldı.

Avrupa Yakası’ndaki Bakırköy’de üç yüz beş adet konut satışı gerçekleşirken, Bağcılar’da iki yüz altmış altı, Başakşehir’de beş yüz doksan dört adetlik devir işlemi gerçekleşti. Anadolu Yakası’ndaki Ataşehir’de üç yüz kırk beş, Beykoz’da ad yirmi iki adet konut satışı oldu.

Anahtar Kelimeler:
EsenyurtKonutTÜİK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.