Koç Holding'in büyük başarısı

Koç Holding yılın ilk yarısında 75 milyar TL konsolide ciro ve 2,2 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem karı elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Koç Holding'in büyük başarısı

Koç Holding yılın ilk yarısında 75 milyar TL konsolide ciro ve 2,2 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem karı elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

08 Ağustos 2019 Perşembe 20:14
3705 Okunma
Koç Holding'in büyük başarısı

Koç Holding yılın ilk yarısında 75 milyar TL konsolide ciro ve 2,2 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem karı elde etti.

Koç Holding'den yapılan açıklamada, Holding'in 2019 yılı ilk yarı finansal sonuçları duyuruldu.

Buna göre, Koç Holding, 2019 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 75 milyar TL gelir elde ederken, 2,2 milyar TL ana ortaklık payı net dönem karı açıkladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, dünyada ve ülkede yaşanan dalgalı piyasa koşullarına rağmen yılın ilk yarısında çalışmalarını özveriyle sürdürdüklerini belirterek, "Disiplinli yönetim anlayışımız, dengeli portföy yapımız, güçlü bilançomuz, kuvvetli bayi teşkilatımız ve tedarik zincirimizin de katkısıyla yurt içindeki performansımızı koruduk. İhracatımız sayesinde ülkemize döviz kazandırırken, yatırımlarımıza kesintisiz devam ettik. Çalışmalarımızın finansal sonuçlarımıza olan pozitif katkısından ötürü memnuniyet duyuyor, uzun vadeli değer yaratma hedefimiz ve küresel vizyonumuz doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz. 2016 yılından bu yana yürüttüğümüz Dijital Dönüşüm Programımız ile küresel rekabetçiliğimizi arttırıyoruz." ifadelerini kullandı.

- "Ülkemizin toplumsal kalkınmasına katkımızı sürdürüyoruz"

Koç Holding’in ilk yarı sonuçlarının yanı sıra 50'nci yılını kutlayan Vehbi Koç Vakfı’nın çalışmalarına da değinen Çakıroğlu, şunları kaydetti:

"Gururla ifade etmek isterim ki Vehbi Koç Vakfı kurum ve kuruluşlarıyla ülkemizde toplumsal kalkınmanın itici gücü konumunda bulunuyor. Ekonomik kalkınmanın toplumsal kalkınma ile el ele gerçekleşmesi gerektiğine inanan bir topluluk olarak ülkemizin toplumsal kalkınmasına katkımızı sürdürüyoruz. VKV’nin 50’inci yılında ülkemizin kültür sanat hayatına önemli bir armağan olduğuna yürekten inandığımız Arter’in yaklaşan açılış heyecanı içindeyiz.

Son Güncelleme: 08.08.2019 20:54
Anahtar Kelimeler:
Koç Holding
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.