KARDEMİR notunu korudu

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating'in, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) uzun vadeli ulusal not ve görünümünü "A+(Trk)/stabil" olarak teyit ettiği bildirildi.

KARDEMİR notunu korudu

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating'in, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) uzun vadeli ulusal not ve görünümünü "A+(Trk)/stabil" olarak teyit ettiği bildirildi.

08 Ağustos 2019 Perşembe 20:14
414 Okunma
KARDEMİR notunu korudu

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating'in, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) uzun vadeli Milli not ve görünümünü "A+(Trk)/stabil" olarak teyit ettiği bildirildi.

KARDEMİR'den yapılan açıklamada, JCR Eurasia Rating'in, KARDEMİR ve iştiraklerinin konsolide yapısı ve muhtemel tahvil ihraçlarını derecelendirerek, uzun vadeli Milli not ve görünümünü "A+(Trk)/stabil", uzun vadeli beynelmilel yabancı Nakit notunu ise "BBB-" olarak teyit ettiği belirtildi.

Kuruluşun değerlendirmesinde nihayet 5 Sene içinde süren yatırımlarla katma değeri yüksek ürünlerin portföye katılması ve kapasite artışı sağlanmasının etkili olduğuna işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2018 yılında satış hacminde epey yüksek büyüme kaydedilmesi, yıllık bazda artan Mahsul satış hacmi ve Mahsul ücret artışının, FAVÖK marjının yüksek düzeyde gerçekleşmesini desteklemesi, Mahsul gamı ve rekabetçi gücü ile operasyonel performansın perçinlenmesi, içsel öz kaynak yaratma kapasitesinin öngörülebilir düzeye getirilmesi, kesin borcun FAVÖK ve öz kaynaklara oranında iyileşme sağlanması, yabancı Nakit pozisyonu kaynaklı risklerin hedge ile azalması, sektördeki konumlanan pazar hissesi, çalışma sermayesinin kuvvetli yapısı, varlık kalitesinin korunması, kurumsallaşma ve kurum kültürü, istikrarlı İdare kadrosu, şirketimizin uzun vadeli Milli not ve görünümünün 'A+(Trk)/stabil' olarak teyit edilmesinin Esas nedenleri olarak sıralandı."

Açıklamada, "Şirketimizin kuvvetli finansal ve kurumsal yapısının ortaya konulduğu raporda şirketimizin finansal taahhütlerini adına getirme seviyesinin yüksek seviyesine işaret edildi." ifadesi kullanıldı.

Son Güncelleme: 08.08.2019 20:57
Anahtar Kelimeler:
KARDEMİRJCR Eurasia Rating
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.