Türk Firması Hollanda'da Köprü ve Tünel Yapacak

Türk Rönesans Holding'in satın aldığı Ballast Nedam, Holdanda'da köprü ve tünel yapmaya hazırlanıyor.

Türk Firması Hollanda'da Köprü ve Tünel Yapacak

Türk Rönesans Holding'in satın aldığı Ballast Nedam, Holdanda'da köprü ve tünel yapmaya hazırlanıyor.

04 Kasım 2017 Cumartesi 17:40
360 Okunma
Türk Firması Hollanda'da Köprü ve Tünel Yapacak

Ballast Nedam, Amsterdam’dan sonra Hollanda'nın en büyük ikinci şehri olan Rotterdam’da kamu özel ortaklı altında büyük bir proje gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Proje kapsamında Rotterdam’daki mevcut altyapı tasarımı değişikliği ve yeniliği yapılacak, böylece sahaya yönelik ulaşımlar da kolaylaşacak. Proje değerinin 1 milyar euro bandında olması bekleniyor.

Hollanda’nın büyük merkezlerinden biri olan Rotterdam eksenli bu proje A24 Blankenburg-Verbinding iş yapımı sıfatıyla Ballast Nedam’ın da dâhil olduğu Macquarie ve DEME konsorsiyumuna verildi. Hollanda yetkilileri, proje kapsamında Rotterdam’ın komşu bölgelerle olan ulaşımının daha erişebilir hâle geleceğini belirttiler.

Rönesans Holding’in satın aldığı Ballast Nedam, Hollanda’dan aldıkları bu projeyle 2020 ilâ 2040 arasındaki dönemi kapsayan master planının gerçekleşmesine de ön ayak olacak. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, herhangi bir itirazın bulunmaması durumunda sözleşmenin kısa sürede tamamlanacağı ifade edildi. Firma yetkilileri devamla, bu tür kamu özel ortaklı (PPP) projelerle, Türkiye’nin bilgi birikimini Avrupa’da sağlam projelerle devam ettireceklerini ifade ettiler.

İstanbul ve Ankara dışında dünyanın birçok ülkesinde de ofisleri bulunan Rönesans Holding, Ballast Nedam ve  Heitkamp Ingenieur und Kraſtwersbau GmbH gibi Avrupa firmalarını bünyesine katarak her geçen yıl büyümeye devam etmekte ve müteahhitlik firmaları arasında dünyadaki muhkem konumlarını korumayı hedeflemektedirler.

Son Güncelleme: 04.11.2017 18:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.