Trafik Sıkar Elon Musk Tünel Kazar

Dünyanın en çılgın teknolojik buluşlarıyla karşımıza gelen Elon Musk, çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Trafik Sıkar Elon Musk Tünel Kazar

Dünyanın en çılgın teknolojik buluşlarıyla karşımıza gelen Elon Musk, çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

20 Şubat 2018 Salı 12:21
193 Okunma
Trafik Sıkar Elon Musk Tünel Kazar

New York’ta yaptığı seyahat sırasında trafik yoğunluğundan şikayetçi olan Musk, tünel yapacağını sosyal medya platformu üzerinde açıklamıştı.

Tesla markası ile elektrikli otomobil üreten, Space X ile uzay yolculukları çalışmalarında bulunan Musk’ın yeni projesi ve Hyperloop.

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın arkasında duran Elon Musk, açıklamasından bir ay sonra kolları sıvayarak kendi şirketi Boring Company’in arazisinde kazı çalışmaları yapmaya başladı. Yapılan kazıların deney olduğu Musk tarafından bildirildi.

Washington'un Altını Kazmak İçin Ön Onay Aldı

Deney aşamasında olduğu açıklanan Hyperloop tünelini için Washington’da ön onay alan Musk, kazı çalışmalarına başladı.

Tesla model otomobili Falcon Heavy ile uzaya göndererek dünya gündemine bomba gibi düşen Elon Musk’ın yeni projesi Hyperloop, New York seyahati sırasında yaşadığı trafik sıkıntısı sebebiyle doğdu.

Musk’ın şirketi Boring Company’in, New York ile Washington arasına yapmayı planladığı Hyperloop tünelleri için hükümetten onay aldığı bildirildi.

Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre yeni yapılacak olan tünel ile iki kent arası ulaşımın 29 dakikaya düşeceğini belirtildi.


 

Son Güncelleme: 20.02.2018 14:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.