THY Brezilyalı Azul ile Anlaşma İmzaladı

Türk Hava Yolları ile Breil’yanın önemli havayolu şirketi Azul arasında ortak uçuş anlaşması imzalandı.

THY Brezilyalı Azul ile Anlaşma İmzaladı

Türk Hava Yolları ile Breil’yanın önemli havayolu şirketi Azul arasında ortak uçuş anlaşması imzalandı.

09 Aralık 2017 Cumartesi 10:41
169 Okunma
THY Brezilyalı Azul ile Anlaşma İmzaladı

Türk Hava Yolları (THY) ile Brezilya’nın ünlü havayolu şirketl Azul arasında kod paylaşımı anlaşması imzalandı.

Konu kapsamında Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği tarafından yapılan duyuruya göre, yapılan anlaşma işe müşterilere daha çok alternatif imkan sunulması isteniyor. Yapılan anlaşma sonucunda ise müşterilerin THY satış kanalları aracılığı ile alacağı biletlerle İstanbul’dan Sao Paulo arasında sehahat etmelerinin yanı sıra Brezilya iç hatlarına da gidebilme imkanına sahip olacağı belirtiliyor.

Anlaşmayla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Azul Gelir Yönetimi Direktörü Abhi Shah,  şirketin uluslararası alanda varlığının güçlenmesi amacıyla yaptıkları THY ile anlaşmanın öneminden bahsetti. Açıklamalarının devamında “Bundan böyle, THY bağlantılı yolcular, biletleme, check-in ve biniş kartlarının teminiyle ilgili birçok kolaylıktan faydalanabilecek, iç hat seferlerde Azul'un pazar lideri ve ödüllü hizmet kalitesini de deneyimleyebilecek” diyeren Shah açıklamalarını sonlandırdı.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan değerlendirmelerde ise anlaşma yapılan Azul ile yapılan anlaşmadan dolayı oldukça memun oldukları ifade edildi. Açıklamalarının devamında Ekşi, “Bu yeni ticari iş birliği ile yolcularımız, İstanbul-Sao Paulo uçuşlarının devamında Sao Paulo'dan Brezilya'nın farklı noktalarına seyahat etme imkanına da sahip olabilecekler.” diye konuştu.

Yapılan anlaşma ile birlikte Türk Hava Yolları’nın Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Cuiaba, Curitiba, Porto Alegre, Recife, Goiania ve Florianopolis’e kendi sefer numaraları ile uçuş düzenleyebileceği ifade edildi.

Anahtar Kelimeler:
Türk Hava YollarıAzul
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.