THY, Azul ile Kod Paylaşımı Yapacak

Türk Hava Yolları, Brezilya'nın önde gelen havayolu şirketi Azul ile kod paylaşımı anlaşması yapacak. Anlaşma ile birlikte müşterilere Brezilya uçuşlarında kolaylık sağlanacak.

THY, Azul ile Kod Paylaşımı Yapacak

Türk Hava Yolları, Brezilya'nın önde gelen havayolu şirketi Azul ile kod paylaşımı anlaşması yapacak. Anlaşma ile birlikte müşterilere Brezilya uçuşlarında kolaylık sağlanacak.

07 Aralık 2017 Perşembe 11:10
187 Okunma
THY, Azul ile Kod Paylaşımı Yapacak

Havacılık alanında anlaşmalar yapmaya devam eden Türk Hava Yolları, ülkemizin adını Dünya'da duyurmaya devam ediyor. Brezilya'da bulunan en prestijli havayolu şirketlerinden Azul ile bir anlaşma gerçekleştirerek, Brezilyalı havayolu şirketinin iç hatlarında Türk Hava Yolları'na ait kod 'TK' eklenecek.

Bununla birlikte müşteriler, THY bilet satışı kanallarından, Azul tarafından düzenlenen Breezilya iç hatlarına uçmak için bilet alma imkanına ulaşacak.

Yapılan anlaşma iki havayolu şirketi için prestiji arttırırken, müşteri odaklı düşünülen bir adım olması ile beğeni kazandı.

Anlaşmaya dair Azul'un Gelir Sorumlusu Abhi Shah bu ortak çalışma ile müşterilerin memnun olacağını belirterek, Türh Hava Yoları ile yapılan kod paylaşımının özellikle uçuşlarda Avrupa ve Asya üzerinden Brezilya'ya giden yolcular açısından uluslararası bir güçlülük kattığını dile getirdi. Bu anlaşma ile birlikte yolcuların check-in ve biniş kartı gibi kolaylıklara sahip oalcağını belirten Abhi Sbah, şirketlerinin almış olduğu ödüllü hizmetlerden THY kullanan yolcularında faydalanabileceğine vurgu yaptı.

İki şirketin kod paylaşımı ile ilgili olarak Türk Hava Yolları başkan Vekili ve CEO'su Bilal Ekşi, Brezilya'nın önde gelen havayolu şirketi olan Azul ile bu şekilde bir anlaşma sağlandığı için mutlu olduğunu belirtirken, kod paylaşımı sayesinde İstanbul'dan Sao Paulo'ya uçuş gerçekleştiren yolcularının kolay bir şekilde Sao Paulo'dan Brezilya'nın diğer bölgelerine rahatlıkla ulaşım sağlayabileceklerini belirtti.

Kod paylaşımı ile birlikte THY, ilk olarak Azul'un SAo Paulo operasyonundan  Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Ilheus, Porto Seguro, Porto Alegre, Brasilia, Foz do Iguaçu ve Florianopolis gibi 14 farklı noktaya kendi kodunu yerleştirecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.