Suudlar İhbar Edene Ödül Veriyor

Yemen'den atılan füzenin sorumlularını ihbar edene milyonlarca dolar vadediliyor.

Suudlar İhbar Edene Ödül Veriyor

Yemen'den atılan füzenin sorumlularını ihbar edene milyonlarca dolar vadediliyor.

06 Kasım 2017 Pazartesi 15:00
718 Okunma
Suudlar İhbar Edene Ödül Veriyor

Suudi Arabistan, geçen haftadan beri Yemen’in gerçekleştirdiğini söylediği terör sorumlularını yakalamak için olağanüstü bir çaba gösteriyor. Birkaç gün önce ülkenin prenslerinin de aralarında bulunan birçok önemli ismin yolsuzluk operasyonları nedeniyle gözaltına alınması sonrasında, şimdi de Suudlu yetkililer Husi milis ve yetkililerin nerede olduklarını söyleyenlere beş ilâ otuz milyon dolar skalasında para ödülleri takdim edileceğini açıkladı.

Suudi yetkililer, kendi haber ajansları SPA’ya verdikleri bilgide, ortaya çıkan terör saldırılarından kırk kişinin sorumlu tutulduğu, sorumluların başını da Husi lider Abdulmelik el-Husi’nin çektiğini ifade ettiler. Mezkûr kişinin sağ olarak teslim edildiği ya da yerinin bildirildiği takdirde otuz milyon dolarlık ödül verileceği de açıklamaya eklendi.İhbarlar içerisinde listede yer alan önemli isimlere biçilen en pahalı ödüle sahip bir başka aranan isim de, yirmi milyon dolarla eş-Şami olurken Husi liderin kardeşi de listede on milyon dolarlık yer edindi. Diğer önemli isimlere biçilen değer ise beş milyon dolar olurken, Suudların yerlerinin bildirilmesi dâhilinde ödül verilmesi kararlaştırılan isimlerin yer aldığı listede Salih taraftarları bildirilmedi.

Suudi Arabistan bir yandan da tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonu ile çalkanırken, yaptığı lüks Türkiye tatilleri ile bilinen Arap prens El Velid de gözaltına alınmıştı.Aranan isim, tatil tercihlerini genelde lüks yatıyla Bodrum’dan yana kullanıyordu Prensin tatil için gittiği restoranlarda beş yüz Euro bahşiş bırakması da basına yansımıştı.

Son Güncelleme: 17.11.2017 23:53
Anahtar Kelimeler:
SuudSuudi Arabistan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.