SP, Alman Banka Devinin Notunu Düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Deutsche Bank'ın kredi notunu ‘BBB’ya indirdi.

SP, Alman Banka Devinin Notunu Düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Deutsche Bank'ın kredi notunu ‘BBB’ya indirdi.

03 Haziran 2018 Pazar 16:20
140 Okunma
SP, Alman Banka Devinin Notunu Düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Alman banka devinin kredi notunda düşürüme gitti. Almanya’nın en önemli bankalarından Deutsche Bank'ın uzun vadeli kredi notu 'A-'den 'BBB 'ya düşürüldü.

Standard & Poor's (S&P), Deutsche Bank'ın uzun vadeli kredi notunu "A-"den "BBB "ya düşürdü ve not görünümünü ise "durağan" olarak belirledi. S&P, not indiriminin, Deutsche Bank’ın güncellenmiş stratejisinin, iş modelinin daha önce beklediğimizden daha derin bir yeniden yapılandırılmasını öngördüğünü yansıttığını açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan açıklamada bankanın şu andaki düşük karlılığını ele almak için yönetimin, maliyet tabanını düşürmek ve işe yeniden odaklamak üzere sert adımlar attığı belirtildi. Faydasız bir piyasa zemininde bankanın güncellenmiş stratejisinin uygulanmasında önemli bir yürütme riski gördüklerini ifade eden S&P, Deutsche Bank'ın bir süreliğine rakiplerine kıyasla negatif ayrışacağını düşündüklerini kaydetti.

S&P’nin not düşürümünden sonra açıklamada bulunan Deutsche Bank Üst Yöneticisi (CEO) Christian Sewing, bankanın mali gücünün "şüphenin ötesinde" bulunduğunu ancak stratejilerini hızlı ve titiz bir şekilde sunmak zorunda olduklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
Deutsche Bank
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.