Öğretmenler “zam için“ süresiz grev başlattı

Öğretmenler, maaşlarına zam isteğiyle sendikanın aldığı kararla ülke çapında süresiz greve başladı.

Öğretmenler “zam için“ süresiz grev başlattı

Öğretmenler, maaşlarına zam isteğiyle sendikanın aldığı kararla ülke çapında süresiz greve başladı.

08 Eylül 2019 Pazar 11:33
388 Okunma
Öğretmenler “zam için“ süresiz grev başlattı

Ürdün'de öğretmenler zam için ülke ülke geneleinde süresiz olarak greve yapmaya başladı. Grev Öğretmenler Sendikası kararıyla tüm ülkede yapılıyor.

AA muhabirine açıklama yapan Ürdün Öğretmenler Sendikası Sözcüsü Nureddin Nedim, öğretmenleri sendika kararıyla hareket ettiklerini belirterek,"Greve, Ürdün'deki tüm okullardan yüzde yüz katılım oldu, maaşlarda gereken artış yapılıp, talepleri yerine getirilene ve itibarları iade edilene kadar" grevin devam edeceğini söyledi.

Ürdün Milli Eğitim Bakanlığından ise Öğretmenler Sendikasının açıklamalarına ve bugün başlayan greve ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ürdün Öğretmenler Sendikası Başkan Yardımcısı Nasır en-Nevasara, dünkü açıklamasında, maaşlarına artış talepleri yerine getirilene ve perşembe günü düzenlenen gösteride öğretmenlere yapılan müdahalenin sorumluları hesap verene kadar pazar gününden itibaren hiçbir öğretmenin derslere girmeyeceğini ve süresiz greve başlayacaklarını bildirmişti.

Ürdün'ün başkenti Amman'da binlerce öğretmen, maaşlarına, hak edilen yüzde 50 zammın yapılması talebiyle perşembe günü gösteri düzenlemişti. Güvenlik güçleri gösterilere müdahale ederken öğretmenleri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullanmıştı.

Ürdün Öğretmenler Sendikası 2011'de kuruldu ve şu an 140 bin üyesi bulunuyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.