Metin Feyzioğlu Kosova'da Temaslarda Bulundu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kosova Barolar Birliği Başkanı Osman Havolli'nin davetlisi olarak gittiği kardeş ülkelerden Kosova'da çeşitli görüşmeler yaptı.

Metin Feyzioğlu Kosova'da Temaslarda Bulundu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kosova Barolar Birliği Başkanı Osman Havolli'nin davetlisi olarak gittiği kardeş ülkelerden Kosova'da çeşitli görüşmeler yaptı.

31 Mart 2018 Cumartesi 17:50
109 Okunma
Metin Feyzioğlu Kosova'da Temaslarda Bulundu

Türkiye Barolar Birliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Metin Feyzioğlu'nun programı, Barolar Birliğinin girişimleriyle kurulan TÜRK-AV (Türk Dili Konuşan ve Akraba Ülkeler Avukatlık Örgütleri Birliği) üyesi de olan Kosova Barosunun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Program çerçevesinde dün ilk olarak Priştine Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Besfort Rrecaj ile görüşen Feyzioğlu, burada hukuk fakültesi öğrencileriyle de sohbet ederek genç avukatların Türkiye'yi ziyaretleri üzerine konuştu.

Makamında ziyaret ettiği Türkiye'nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç'tan Kosova ve ülkede yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi alan Feyzioğlu, daha sonra Kosova Anayasa Mahkemesi Başkanı Arta Rama ve Temyiz Mahkemesi Başkan Yardımcısı Hashim Collaku ile görüştü.

Metin Feyzioğlu, görüşmede Kosova Anayasa Mahkemesi Başkanı Rama'yı, FETÖ tehlikesi ve sinsi örgütlenme yöntemleri konusunda detaylı olarak bilgilendirdi.

FETÖ EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

Programına, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan camide bir araya geldiği Kosovalı Türklerle sohbet ederek devam eden Feyzioğlu, akşam saatlerinde Kosova Barolar Birliği Başkanı Osman Havolli ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında, gazetecilerin FETÖ ile ilgili sorularını cevapladı.

Feyzioğlu, örgütün Türkiye aleyhine yürüttüğü kara propagandaya karşı yaşanan gerçekleri anlattı ve FETÖ'nün tarihte bilinen en tehlikeli terör örgütlerinden olduğunu söyledi.

Kosova'da Haçlı ordusunu hezimete uğratan ve savaş meydanında şehit düşen Sultan Murat Hüdavendigar'ın türbesini de ziyaret eden Feyzioğlu, devlet televizyonunda katılacağı canlı yayın programında Türkiye Barolar Birliği ile Kosova Barolar Birliği iş birliğini anlatacak.

Feyzioğlu, daha sonra Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç ile görüşecek ve Türk toplumunun yoğun olarak yaşadığı Prizren'de avukatlarla buluşacak.

Son Güncelleme: 31.03.2018 18:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.