İngiltere Hizmet PMI'sinde İlerleme

İngiltere'nin hizmet PMI verilerinde büyümeyi destekleyici sonuçlara ulaşıldı.

İngiltere Hizmet PMI'sinde İlerleme

İngiltere'nin hizmet PMI verilerinde büyümeyi destekleyici sonuçlara ulaşıldı.

03 Ekim 2018 Çarşamba 12:19
100 Okunma
İngiltere Hizmet PMI'sinde İlerleme

İngiltere’nin hizmet PMI verisinin üçüncü çeyrek dönemde güçlü büyümeyi desteklediği bilgisine ulaşıldı. IHS Market tarafından ulaşılan verilere göre Eylül ayında satın alma yöneticileri endeksinin bir önceki ayda kaydettiği 54,3 değerinden 53,9’a kadar gerilediği öğrenilirken, uzmanların ve ekonomistlerin ise daha önceleri belirtilen döneme ilişkin ön gördükleri 54’lük seviyenin altında kalındığı tespit edildi. İstihdam oranının ise son yedi ayın en yüksek seviyesine tırmandığı izlenirken, yaşanan politik belirsizliklerin de yatay bir düzlemde sürdüğü bilgisine ulaşıldı.

IHS Markit yaptığı açıklamada ise "İmalat ve inşaat sektörleri için yapılan önceki araştırmalar göz önüne alındığında, üçüncü çeyrekte yalnızca yüzde 0.4 büyüyen İngiltere performansları yeterli görünüyor" ifadeleri ve değerlendirmeleri ile gündeme gelirken, imalat ve inşaat sektörlerindeki izlenimde ülkenin yüzde 0,4’ün gerisinde bir büyüme kaydetmesinin istikrarına atıfta bulunulduğu belirlendi.

Anahtar Kelimeler:
IngiltereHizmetPmiİstihdam
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.