Filistinlilerin Dramı Kahve İle Anlatıldı

Filistinli ressam, Filistin'de yaşanan dramı kahve ile yaptığı resimlerde anlattı.

Filistinlilerin Dramı Kahve İle Anlatıldı

Filistinli ressam, Filistin'de yaşanan dramı kahve ile yaptığı resimlerde anlattı.

19 Şubat 2018 Pazartesi 17:24
150 Okunma
Filistinlilerin Dramı Kahve İle Anlatıldı

Filistinli ressam olan Yezen Garib'in Filistin halkının yaşadığı dramı anlattığı "kahveli resim sergisi" nde anlattı. 30 yaşındaki ressamın sergisi Batı Şeria'nın El-Bira kentinde sanatseverlere sunuldu.

Garib'in resimde kullanılan normal boyaların aksine kahve kullanarak yaptığı resimler, Filistin Kültür Bakanlığı gözetiminde El-Bira Kültür Merkezi'nde sergilemeye sundu.

Filistinli ressam Yezen Garib'in sergisinde Kudüs ve Beytullahim gibi Filistin'in tarihi şehirlerinin yanı sıra Filistin halkının topraklarına olan bağlılığı ve yaşadığı dramın resmedildiği 27 tablo yer aldı.

Kahve ile resimlerini çizmesine yönelik Garib, "Filistinliler olarak bizler İsrail işgalinden muzdarip, özgürlüğe hasret bir toplumuz. Bu duyguları, tablolarda somutlaştırmaya çalıştım. Kahveyi tadıyoruz, kokusunu içimize çekiyoruz. Kahveyle çizilen resimlerle de gözlere hitap ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Garib'in aslen Kudüs'lü olan ancak Beytullahim yakınındaki Ed-Dehişe Mülteci Kampında ikamet ettiği, yapılan bu serginin dördüncü kişisel sergisi olduğunu belirtildi.

24 Şubat Cumartesi gününe kadar halka açık olan sergide Sultan Ahmet Camisi, Kremlin Sarayı ve Eyfel Kulesi gibi dünyaca tanınmış mekanların da resmedildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.