Euro Bölgesi'nde İnşaat Üretimi Verileri Yükseldi

Euro Bölgesi içerisinde inşaat üretiminde yükseliş kaydediliyor.

Euro Bölgesi'nde İnşaat Üretimi Verileri Yükseldi

Euro Bölgesi içerisinde inşaat üretiminde yükseliş kaydediliyor.

19 Kasım 2018 Pazartesi 17:45
116 Okunma
Euro Bölgesi'nde İnşaat Üretimi Verileri Yükseldi

İnşaat üretiminin Eylül ayında bir önceki aya kıyasla Euro Bölgesi içerisinde yüzde 2 oranında, Avrupa Birliği içerisinde ise yüzde 1,7 oranında artış kaydedildiği gözlemlendi.

Avrupa İstatistik Ofisi'nden (Eurostat) elde edilen bilgiye istinaden, 19 üyeli Euro Bölgesi içerisinde mevsim etkilerinden arındırılmış olan inşaat üretimi, 2018 yılının Eylül ayında Ağustos ayına oranla yüzde 2 artış gösterirken, 2017 yılının Eylül ayına kıyasla da yüzde 4,6 oranında artış kaydettiği belirlendi.

Elde edilen bu veriler çerçevesinde; Avrupa Birliği içerisinde inşaat üretiminin 2018 yılının Eylül ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 1,7 oranında, 2017 yılının Eylül ayına oranla da yüzde 4,2 oranında yükseldiği öğrenildi.

Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde, 2018 Eylül ayında inşaat üretiminde bir önceki aya kıyasla en yüksek artış oranı yüzde 3,7 ile Fransa'da, yüzde 2,2 ile Almanya'da ve yüzde 1,8 ile İngiltere'de  gerçekleşirken, en çok düşüşün yaşandığı ülkelerin ise yüzde 2,1 Bulgaristan, yüzde 1,2 Slovenya bununla birlikte yüzde 0,5 İsveç'te olduğu görüldü.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.