Çin'in Yükselişi S&P'yi Harekete Geçirdi

Derecelendirme kuruluşu olan S&P'nin Çin'i yorumlamak istediği bilgisine ulaşıldı.

Çin'in Yükselişi S&P'yi Harekete Geçirdi

Derecelendirme kuruluşu olan S&P'nin Çin'i yorumlamak istediği bilgisine ulaşıldı.

14 Eylül 2018 Cuma 09:08
118 Okunma
Çin'in Yükselişi S&P'yi Harekete Geçirdi

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Standart&Poor’s (S&P) Çin’e ait olan 11 trilyon dolar hacmindeki tahvil piyasasında derecelendirme yapma istediği bilgisine ulaşıldı. S&P Global’in Çin pazarına girmesi itibariyle hızla yabancı yatırımcıların da dikkatini üzerine çekeceği kaydedilirken, şirketin CFO’su Ewout Steenbergen’in Çin’de bulunan piyasa enformasyon işlerinin lokal şirketlere ait olan veriler türünden spesifik ve yerli içeriklerle genişlettiğini ifade ettiği öğrenilirken, en uygun fırsatın ise derecelendirme işinin olacağını vurguladı.

Şu anda dünyanın en önemli ve büyük ilk üç yerel tahvil piyasası içerisinde üçüncü tahvil piyasasının sahibinin Çin olduğunu kaydeden CFO, yakın bir gelecekte Japonya’nın önüne geçerek ikinci sıraya Çin’in yükseleceğini belirtti.

Mevcut durumda, Çin’in yerel tahvillerinin sadece yüzde ikisinin yabancı payı olduğu ifade edilirken, S&P’nin Çin’de yapılan derecelendirme faaliyetlerinin daha çok yabancı yatırımcıyı piyasaya çekmesini kolaylaştıracağı vurgulanıyor.

Anahtar Kelimeler:
çinS&P
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.