Amerika Birleşik Devletleri'nde Terör Eylemi

New York kentinde meydana gelen terör eylemi, bombanın zamanından önce patlaması ile başarısızlıkla sonuçlandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Terör Eylemi

New York kentinde meydana gelen terör eylemi, bombanın zamanından önce patlaması ile başarısızlıkla sonuçlandı.

12 Aralık 2017 Salı 00:37
228 Okunma
Amerika Birleşik Devletleri'nde Terör Eylemi

Son dönemlerde şiddetini artıran terör, bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’ni vurdu. ABD’nin doğu bölgesinde bulunan New York’da meydana gelen patlama, sabah saatlerinde şehir halkını korkuya boğdu. Şehrin Manhattan semtinde vukuu bulan olayı Twitter’dan duyuran Polis Teşkilatı, durumun kontrol altında olduğunu bildirdi.

Olay hakkında açıklama yapan New York Valisi Andrew Cuomo, başarısızlıkla sonuçlanan bir terör girişiminin patlamaya sebep olduğunu bildirdi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada olayın faili olarak bir şüphelinin yakalandığını ve şüphelinin üzerinde bomba düzeneğinin bulunduğunu belirtti. Amerikan basını ise konu hakkında gün boyu yayın yaparak, bombanın boru tipinde imâl edildiğini ve teröristlerin istedikleri zamandan daha erken biçimde patladığını ifade etti. 

Amerikan basını terör eyleminin metro istasyonunda gerçekleştiğini ve kimi metre ile tren hatlarının da patlama dolayısıyla boşaltıldığını belirtti. A, C ve E tren hatlarının tahliye edilmesinden sonra merdivenlerde oluşan yoğunluk, halkın korkuya kapılmasına sebebiyet verdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin bir anda gündemine giren terör olayı dolayısıyla binlerce kişi korkudan evlerine sığındı.

Olayın meydana geldiği bölgedeki istasyonları, bir sene içerisinde altmış beş milyondan fazla yolcu kullanıyor. Bu yoğunluk bakımından teröristlerin tercih ettiği bölgede yaşanan olay başarısızlıkla sonuçlandı ve yetkililer konu ile ilgili olarak soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
SarıkamışşehitSuriye
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.