Amazon Taşınma Kararından Vazgeçtiğini Duyurdu

ABD'li dev e-ticaret firması Amazon, genel merkezini taşımaya dair alınan karardan vazgeçtiklerini açıkladı.

Amazon Taşınma Kararından Vazgeçtiğini Duyurdu

ABD'li dev e-ticaret firması Amazon, genel merkezini taşımaya dair alınan karardan vazgeçtiklerini açıkladı.

15 Şubat 2019 Cuma 12:39
133 Okunma
Amazon Taşınma Kararından Vazgeçtiğini Duyurdu

ABD’li e-ticaret firması Amazon, New York’ta yeni genel merkez açma planından vazgeçtiğini duyurdu.

Amazon tarafından yapılan resmi açıklamada, firmanın, eyaletteki bazı politikacılar, sendikalar ve aktivistler tarafından gelen itirazlar üzerine New York’ta yeni genel merkez kurma kararından caydığı ifade edildi.

Yeni bir genel merkezin kurulabilmesi için seçilmiş yetkililerin hem desteğine hem de iş birliğine ihtiyaç duyulduğu, bundan ötürü yapılan itirazlar dolayısıyla bu plandan vazgeçildiği açıklandı.

Amazon, firmaya verilen vergi teşviki sözlerinden memnun olmayan New Yorklu siyasetçilerin muhalefetleri ile karşılaşmıştı.

Yapılan açıklamada, ''Anketler, New York'luların yüzde 70'inin planlarımızı ve yatırımlarımızı desteklediğini gösterse de bazı siyasiler planımıza karşı çıktıklarını ve projenin başlatılması için gereken konularda bizimle iş birliği yapmayacaklarını açıkça belirtti'' ifadeleri kullanıldı.

New York eyaletinde Queens bölgesinde bulunan büyük Long Island yazısıyla dikkatleri çeken rıhtım yakınlarına inşa edilmesi planlanan yeni genel merkezin 25 bin kişiye istihdam sağlayacağı açıklanmıştı.

Şirketin yapmış olduğu açıklamada, iki yeni merkezin ise daha önce açıklandığı gibi Virginia eyaletinin Arlington kenti ile Tennessee eyaletinin Nashville kentinde yapılacağını ifade edilerek bunlardan başka herhangi bir mekan arayışları olmadıkları paylaşıldı.

Amazon’un şuan ki genel merkezi ise Washington eyaletinin Seattle kentinde bulunuyor.

Anahtar Kelimeler:
AmazonNew YorkAbd
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.