Almanya İmalat PMI Verileri En Düşük Seviyesinde

Almanya'da imalat PMI verilerinde art arda düşüş kaydediliyor.

Almanya İmalat PMI Verileri En Düşük Seviyesinde

Almanya'da imalat PMI verilerinde art arda düşüş kaydediliyor.

24 Ocak 2019 Perşembe 12:49
98 Okunma
Almanya İmalat PMI Verileri En Düşük Seviyesinde

Almanya'nın BME ve IHM Markit için imalat sektöründe Ocak ayı satın alma yöneticileri endeksinin yayımlandığı bilgisine ulaşıldı.

Ülkedeki imalat sektörünün PMI göstergesinin bu ay için 49,9 olduğu ve bu değerle birlikte son dört yıllık süreçte en düşük seviyesini kaydettiği ifade edilirken, Kasım 2014 yılından itibaren izlenen bu en düşük seviyenin de sektördeki daralmayı vurguladığı öğrenildi.

Aralık verilerinin 51,5 seviyesinde gerçekleştirildiği hatırlatılırken, bir önceki yılın ise aynı dönemlerinde verilerin 61,1’i gösterdiği belirtildi.

Uzmanların ve ekonomistlerin beklentileri doğrultusunda tahminlerin 50,8 ile 52,1 aralığında olduğu açıklanırken, beklenti medyanının ise 51,5 olduğu kaydedildi.

İzlenen yeni siparişlerin de etkisi ile Aralık ayındaki 47,7’lik verinin Ocak ayında 45,3 ile 2012 yılının Aralık ayından itibaren en düşük seviyesine çekildiği ifade edildi. Bununla birlikte bu sonuçların, yeni siparişlerin göstergesinin peş peşe yaşadığı dördüncü düşüş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.