Alibaba'nın Patronu Çin'in En Zengini

E-ticaret devi Alibaba'nın patronu Çinli zenginler listesinin başını çekti.

Alibaba'nın Patronu Çin'in En Zengini

E-ticaret devi Alibaba'nın patronu Çinli zenginler listesinin başını çekti.

10 Ekim 2018 Çarşamba 10:31
107 Okunma
Alibaba'nın Patronu Çin'in En Zengini

Şangay merkezli Hurun adlı araştırma şirketi tarafından yayımlandığı kaydedilen en zenginler listesinin başını 270 milyar yuanlık kişisel serveti ile e-ticaret devi Alibaba’nın Yönetim Kurulu Başkanı olan Jack Ma’nın çektiği bilgisine ulaşıldı.

E-ticaret patronu Jack Ma’nın Çin’in en zengini olduğunu ifade eden raporda, geçtiğimiz ılın en zengini olan Çinli emlak şirketi Guanhcou Evergrande’nin CEO’su Şü Ciayin’in ise ikinci sıraya yerleştiği tespit edildi.

Bilişim ve teknoloji şirketi olan Wechat Tencent’in CEO’su Pony Ma’nın ise 240 milyar yuan büyüklüğünde ve yaklaşık 35 milyar dolarlık servetiyle ise en zenginler listesinin üçüncü sırasında yer aldığı kaydedildi.

Bununla birlikte listenin ilk on kişisi içerisinde aynı miktardaki servetleriyle on bir kişinin yer aldığı öğrenilirken, ilk on içerisinde yer alan on bir kişinin servetlerinin ise ortalama 255 milyar dolar büyüklüğünde olduğu belirlendi.

Son Güncelleme: 10.10.2018 10:33
Anahtar Kelimeler:
YuanAlibabaJack Maçin
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.