“2008 Krizinde Yanıldık”

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, 2008 krizine yönelik itirafta bulundu.

“2008 Krizinde Yanıldık”

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, 2008 krizine yönelik itirafta bulundu.

15 Eylül 2018 Cumartesi 10:02
72 Okunma
“2008 Krizinde Yanıldık”

2008 krizine yönelik itirafta bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, kriz öncesinde ekonominin eskisinden daha iyi olduğunu ifade etti. Bu konuda yanıldıklarını ifade eden Gurria, "Lehman Brothers'in çöküşünden 10 yıl sonra" başlıklı toplantıda açıklamalarda bulundu.

"Lehman Brothers'in çöküşünden 10 yıl sonra" başlıklı toplantı Paris'te bulunan OECD Genel Merkezi’nde düzenlendi.

2007 yılının Haziran ayında Gurria, OECD Genel Sekreteri olarak görevdeki ilk yılını tamamlamıştı. Gurria’nın ilk yılı sonrasında yayımlanan OECD raporunda, mevcut ekonomik durumun, birçok bakımdan geçmiş yıllara göre daha iyi olduğu ifade edilmişti. Söz konusu raporu anımsatan Gurria, gidişatı göremeyerek yanıldıklarını belirtti.

10 yıl sonra söz konusu raporu okumanın kalbine bıçak saplanmış hissi verdiğini ifade eden Gurria, mali çevreleri yönlendiren baskın düşüncenin o dönemdeki ekonomik gerçeği yansıtmadığını ve bu nedenle ekonomistlerin yaklaşmakta olan krizi öngöremediğini bildirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.