Sınır Kapısında Bitcoin Operasyonu

Gümrük’te otomobil ile ülkeye geçirilmek üzeri olan 6 adet kripto para üretim cihazı bulundu.

Sınır Kapısında Bitcoin Operasyonu

Gümrük’te otomobil ile ülkeye geçirilmek üzeri olan 6 adet kripto para üretim cihazı bulundu.

22 Şubat 2018 Perşembe 18:02
133 Okunma
Sınır Kapısında Bitcoin Operasyonu

Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapacak olan bir otomobilde, kripto para üretiminde kullanılan 6 cihaz olduğu saptandı. 

Gelen bir ihbar üzerine olay yerine tekabül eden Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü sınır kapısından Türkiye giriş yapmak üzere olan bir aracı durdurarak arama yaptı.


İncelemesi yapılan araçta 6 adet kripto para üretiminde kullanılan cihaz ve güç kaynağı olduğu tespit edildi.

Sınırda yakalana otomobilin Gürcistan uyruklu sürücüsü T.T. ve yanında bulunan Azerbaycan vatandaşı D.P. hakkında adli işlem yapıldı. Araç içerisinde bulunan 6 kripto para üretim cihazına el konuldu.

Bitcoin, son zamanlarda her ne kadar düşüş haberleriyle gündeme gelse de piyasadaki varlığını ve gündemdeki adını korumaya devam ediyor. Kısa yoldan zengin olma hayali kuranların ülkeye kaçak yollarla bitcoin üretim cihazları geçirmeye çalışması da gündeme sık düşen olaylar haline geldi. Yaşanan kaçakçılık sonrasında ülkenin sınır kapıları güvenliklerinde de artış kaydedildi.
 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.