Gün Ortasında Dolar 4,10 Lira

Amerikan dolarının haftanın ilk günü güne 4,10 lira bandında başladığı görülmüştü.

Gün Ortasında Dolar 4,10 Lira

Amerikan dolarının haftanın ilk günü güne 4,10 lira bandında başladığı görülmüştü.

16 Nisan 2018 Pazartesi 12:40
103 Okunma
Gün Ortasında Dolar 4,10 Lira

Amerikan dolarının haftanın ilk günü güne 4,10 lira bandında başladığı görülmüştü. Öğle saatlerine kadar oldukça hareketli bir seyir izleyen dolar kurunun şu anda 4,095 lira bandında işlem aradığı kaydediliyor. Gece boyunca en fazla 4,08 liraya kadar gerilediği görülen dolar kurunun en yüksek seviyesi saat on civarında 4,11 lira bandındayken yakalandı. Şu anda yüzde 0,15 oranında değer kaybı izlenen Amerikan dolarının, gün içerisindeki hareketliliği uzmanlar tarafından takip edilecek.

Bununla birlikte kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s ise Türkiye hakkında olumsuz bir rapor yayınladı ve Türk Lirası’nın döviz kurları karşısındaki başarısızlığını vurguladı. Türk Lirası’nın döviz kuru karşısındaki değer kaybının devam ettiği de paylaşılan rapor ile yinelenmiş oldu.

Şu anda serbest piyasada Amerikan doları alış fiyatı 4,0912 liraya kadar gerilerken satış fiyatı da 4,0929 liradan işlem görüyor.

Anahtar Kelimeler:
DolarKur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.